Чи шкідливий рентген?

Чи шкідливий рентген?

На жаль, досить часто багатьом з нас доводиться вдаватися до різних методів діагностики. Комп’ютерна томографія, рентгеноскопія, рентгенографія далеко не повний список поширених обстежень здоров’я людини.

І, природно, виникає питання, чи шкідливий рентген і наскільки небезпечно опромінення при рентгені? Як правило, небезпека від рентгена для людського організму залежить від тривалості та інтенсивності опромінення. Враховуючи, що промені рентгена діють лише кілька мілісекунд в процесі включення автоматичного режиму зйомки, можна з упевненістю сказати, що користь від процесу обстеження набагато більше, ніж шкода, яку завдає організму людини опромінення при рентгені. Думаючи про те, чи шкідливий рентген, більшість з нас, чомусь, забувають, що рентгенівські промені не є єдиним радіаційним джерелом є космічна радіація, є, знаходяться в грунті, радіоактивні метали і речовини, і багато-багато іншого.

До речі, опромінення при рентгені грудної клітини можна порівняти з кількістю отриманої радіації за десятиденний період звичайного життя. Абсолютно інша справа, коли в процесі обстеження кишечника або шлунка, використовуються контрастні матеріали. Тут необхідно дуже строго враховувати дозу променевого навантаження, уникаючи перевищення допустимого сумарного значення опромінення. І головне зберігайте завжди всі висновки рентгенолога і, звичайно, самі знімки.

При необхідності проходження повторних досліджень, вони вам знадобляться.

Чи шкідливий рентген?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!