До якого терміну роблять аборт?

До якого терміну роблять аборт?

Аборт при першій вагітності може бути небезпечний різними запальними захворюваннями, а також ймовірністю безпліддя. Особливу небезпеку представляє переривання вагітності на великих термінах, що може викликати смертельно небезпечні захворювання. Проте, часто виникає питання: до якого терміну можна робити аборт.

Переривання вагітності (аборт) можливе до 22 тижневого терміну. Так званий вакуумний або міні-аборт роблять на маленькому терміні 2-3 тижні.

Таку операцію проводять за допомогою апарату, що створює негативний тиск. Шкода для здоров’я в цьому випадку зменшується, проте надійність такого способу переривання вагітності нижче, ніж при інших, так як в матці можуть залишитися частини зародкової тканини.

Медикаментозний аборт, вироблений за допомогою таблеток, можна робити до 6 тижнів вагітності. Цей вид аборту заснований на тому, що лікарські препарати зупиняють розвиток плода і викликають викидень, який відбувається у формі хворобливої менструації. Такий спосіб переривання вагітності не викликає механічних пошкоджень матки, знижує ризик безпліддя та інфікування. Його ефективність становить 99%. Однак, він має деякі протипоказання, наприклад важкі захворювання важливих внутрішніх органів, непереносимість самого лікарського препарату.

Аборт, який роблять до 12 тижня, називається раннім, він проводиться за бажанням жінки і пов’язаний з хірургічним втручанням. Самі лікарі рекомендують термін 8 тижнів, як найбільш безпечний з точки зору ризику внутрішніх пошкоджень і подальших ускладнень. Після тримісячного терміну, аборт здійснюють тільки за серйозними медичними показаннями. Кожній жінці дуже важливо знати, до якого терміну можна робити аборт, бо переривання вагітності на терміні понад 23 тижнів може призвести до серйозних наслідків. Таким як кровотеча, коли матка перестає скорочуватися, і зупинити крововтрату стає дуже важко, а іноді й неможливо.

Також існує ризик виникнення запалення, яке може поширитися на органи, що знаходяться в черевній порожнині. Якщо запалення не лікувати, воно може привести до перитоніту, що є смертельно небезпечним. Крім того, запалення може викликати непрохідність маткових труб і безпліддя.

Інші наслідки, пов’язані з неможливістю завагітніти або самостійно виносити плід, також можуть бути дуже важкими.

До якого терміну роблять аборт?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!