Гербера: як доглядати?

Гербера: як доглядати?

Гербери чудово виглядають в букеті. Так, букети з гербер можна дарувати і чоловікам, і жінкам.

А при правильному поводженні зі зрізаними квітами можна домогтися довгої свіжості букета. Але герберу можна дарувати не тільки в букеті. Гербера в горщику прекрасний подарунок будь-якій жінці.

Країна Рад розповість, як доглядати за герберою. Гербера це рослина з Південної Африки і тропічної Азії. Завдяки старанням селекціонерів на даний момент існують гербери різних кольорів: білі, жовті, рожеві, помаранчеві та відтінки червоного. Гербери синього кольору ще не вирощують, але селекціонери активно працюють над їх виведенням. Гербера кімнатна ця невибаглива рослина, догляд за яким не складе Вам великої праці.

Але слід врахувати, що й тут є свої хитрощі догляду за герберою. Якщо Ви будете дотримуватися нехитрих правил, Ваша гербера в горщику буде радувати Вас рясним цвітінням. Гербера в домашніх умовах росте досить добре. Головне це температура її змісту та освітлення.

Гербери люблять яскраве сонячне світло або розсіяне освітлення. А ось температурний режим для гербери підібрати складніше. Влітку оптимальна температура змісту гербери в горщику 16-20 `С. Взимку рослина знаходиться в стані спокою, тому його краще всього утримувати при температурі 12-14 `С. Період спокою для рослини дуже важливий, так як з кінця серпня і до початку березня гербера нарощує листя, таким чином готуючись до цвітіння в наступному році.

Гербера домашня дуже любить вологу, тому поливати цю рослину слід рясно, але не надмірно. Взимку слід трохи зменшити полив.

Поливаючи кімнатні гербери, стежте, щоб вода не потрапляла на розетки кольорів. Найкраще поливати рослину через піддон, таким чином Ви уникнете можливого загнивання коренів. Також варто врахувати, що гербера в горщику дуже любить м’яку воду, температура якої повинна бути 20 `С.

Крім поливу кімнатну герберу слід час від часу обприскувати. Найкраще розпорошувати воду так, щоб не утворювалося досить великих крапель в повітрі. До того ж, стежте, щоб крапельки не збиралися на листках рослини.

Самі квіти рослини обприскувати не можна. Доглядаючи за герберою кімнатної, на забувайте про підгодівлі рослини. Не використовуйте органічні добрива, так як ця рослина їх не переносить. У період рясного росту квітки, з квітня по серпень, можете підгодовувати рослину раз на три тижні.

У період цвітіння підгодівлю слід робити частіше раз на два тижні. Для гербер використовують тільки комплексне мінеральне добриво. Слід окремо поговорити про пересадку гербер.

Ці квіти дуже добре себе почувають у глибоких горщиках з широким верхом. Так як гербери в горщиках не вирощують у нас, а привозять з Голландії, квітці бажано акліматизуватися.

Тому відразу ж після покупки не пересаджуйте герберу в новий горщик. Залиште рослина на 1-2 тижні в спокої, і тільки після закінчення даного терміну можете сміливо його пересаджувати в постійний горщик. Запам’ятайте, що при пересадці коренева шийка квітки повинна на 1-2 см підніматися над рівнем грунту. На дно горщика покладіть невеликий шар дренажу.

Пересаджувати герберу слід з грудкою землі, в якому вона росла в магазині. Якщо ж у Вас гербера зростає досить давно, то її можна пересадити ранньою весною. Грунт для гербери в горщику повинна бути нейтральною, а краще слабокислою.

Для гербери відмінно підійде грунтова суміш з листової землі, торфу і піску (2:1:1). Розмножують гербери діленням куща, живцюванням або насінням. При пересадці рослини можна розділити його кущ на декілька частин, в кожній з яких слід залишити по 2-3 точки росту. Квіти при пересадці доведеться видалити, корінці трохи підрізати і зрізи продезінфікувати. Для розмноження гербери живцюванням від маточного рослини відрізають шматочки кореневищ з 2-3 листками.

Листочки вкорочують і живці висаджують у горщики. Для укорінення живців важливо підтримувати постійну температуру повітря 20-25 `С.

Гербера не відноситься до рослин, які вимагають ретельного догляду. Але порушення в поливі і зволоженні повітря можуть привести до розвитку різних захворювань, таких як сіра і біла гниль.

Недолік вологи призведе до поразки рослини павутинним кліщем, белокрилкой або попелиць.

Гербера: як доглядати?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!