Як боротися з Медведков?

Як боротися з Медведков?

Зима в Омську плавно сходить нанівець, а це означає, що наближається дачний сезон. У садівників і городників, особливо не мають великого досвіду за плечима, за зиму накопичується безліч питань. Сьогодні ми відповімо на питання, що стосується боротьби з шкідниками. А саме. Багато хто з дачників не знають звичок і особливостей життя цієї комахи.

Але без цієї інформації будь-яка боротьба з цим шкідником буде неправильною. Капустянка досить велика комаха з загону прямокрилих.

Тіло шкідника бархатисто-каштанове з шовковистим блиском, довжиною до 5 см. Грудний панцир твердий, будова його такий, що голова може частково забиратися під його захист. На голові добре помітні два очі і довгі вусики.

Широкі надкрилля з темно-бурими жилками прикривають великі задні крила, складені віялоподібно у вигляді загнутих вниз шнурів. Комасі необхідно просуватися під землею, тому у капустянки сильно розвинені передні копальні ноги. На кінці черевця довгі вирости — церки. Про появу мешкає в грунті капустянки можна судити по звивистих рихлим земляним валикам, добре помітним після дощу, а також по наявності отворів і зів’ялих рослин. Капустянка многоядни — вона не обійде стороною капусту, огірки, помідори, баклажани, цибулю, салат, картоплю.

Комаха пошкоджує кореневу систему рослини, що викликає його подальше в’янення. Активне життя капустянки починається в травні, коли температура грунту на глибині 20-30 см досягає 10-15. У травні-червні настає шлюбний період: самки залишають притулку, самці вилітають вночі і стрекочуть.

Після спарювання самки роблять на глибині 10-15 см земляні гнізда. У гніздо самка відкладає до 500 схожих на зерна конопель яєць. Після дощів і поливів капустянка очищає хід з поверхні до гнізда, і біля зовнішнього отвору з’являються невеликі купки свіжою і пухкої грунту.

Через 10-17 днів з яєць виходять личинки, схожі на дорослих комах, але без крил. Ще днів 10-20 личинки знаходяться в гнізді. Потім вони пересуваються за старими ходам, поїдають різні органічні залишки. А ще через місяць вони прокладають ходи і нарівні з дорослими комахами харчуються рослинами.

Під дорослих комах личинки перетворюються влітку наступного року. Зимують дорослі особини і личинки в грунті, гної або перегної на глибині до 90-100 см.

Для початку у весняний період займіться місцем на вашому дачній ділянці, де зберігаються органічні добрива (компост). Бувалі садівники рекомендують перекопати грунт на даній ділянці, збираючи всіх личинок, яких ви виявите в грунті. В якості приманки безпрограшним способом називається свіжий гній. На городі необхідно розмістити кілька купок гною. З настанням тепла комахи неодмінно заползут в них для пристрою гнізд і відкладання яєць.

Через місяць необхідно переглянути приманки. Якщо в купках будуть виявлені капустянки або ж їх яєчна кладка, то таку знахідку необхідно спалити.

Найбільш оригінальним способом лову медведок є принаджування цих комах пивом. У скляні півлітрові пляшки необхідно налити 50-100 г пива і зав’язати шийку шматочком марлі.

Пляшки вкопати в землю під кутом 45 до поверхні грунту і присипати землею шаром 3-4 см. Медведки дуже швидко знаходять пивнушку, прогризають бинт і забираються в пляшку. Назад вони вибратися не можуть (а може і не хочуть?). За один тиждень пляшка може набитися битком вусатими любителями алкоголю.

Якщо на вашій ділянці завелася капустянка, залийте її ходи і гнізда водою, розчином гасу (100 мл на 1 л води) або прального порошку (4 ст. Ложки на 10 л води). Щоб капустянка НЕ заповзла в теплицю, натягніть навколо теплиці прямо по землі білизняний мотузок, просочену гасом. Для відлякування комах від посадок, розкладіть на грядці листя часнику, м’яти або застроміть по її периметру вербові прути, і заслін від капустянки протягом двох тижнів забезпечений.

Капустянку можна ловити на мед. Необхідно взяти скляну банку, змастити її медом зсередини (нижче горлечка) і вкопати врівень з грунтом. Зверху прикрити зігнутим шматком заліза або картону, потім соломою. Капустянка лізе на мед і падає на дно банки.

Якщо ви не бажаєте користуватися дідівськими методами, то вам завжди прийдуть на допомогу хімічні препарати. Досвідчені садівники радять використовувати Медветокс, Феноксін плюс, Актар 25 WG, Престиж 290 FS.

Так само капустянка не переносить запахи хвої, протухлої риби та висаджених на ділянці квіток чорнобривців. Перерахованих вище рад цілком вистачить, щоб позбавити свою ділянку від вусатого поглинача коренеплодів.

Гарного вам врожаю!.

Як боротися з Медведков?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!