Як грати на скрипці?

Як грати на скрипці?

Існує думка, що для щастя в сімейному житті треба мати талант. Цікаво, що думає хороший музикант, коли про нього говорять: Будь у мене такий талант, я б теж так грав?

Не треба плутати талант з даром Божим. Без праці, великих і довгих зусиль ніякої обдарована людина не стане талантом. Сім’я не виняток.

Багато сімейні пари мають реальну можливість стати щасливою родиною. Але не всі знають як. І не завжди хочуть докласти до цього зусиль. А рецепт щасливої родини простий: не лінуйся і поміняй настройки. Тобто перенастройся зі своєю хвилі на хвилю чоловіка.

А це означає відчувати його, розуміти, співпереживати. І якщо обидва зроблять це, то хвилі не пропадуть, а зіллються воєдино. Триматися на одній хвилі так само просто, як грати на скрипці для того, хто вміє.

Вік живи вік учись! говорить народна мудрість. Коли ми одружилися, нам держава (не пам’ятаю вже, в чиїй особі) подарувало чотиритомник підручника молодої сім’ї. Ми довго сміялися над цим фактом і над заголовками типу Чим думає жінка або Навіщо чоловікові газета.

Але, між іншим, деякі поради звідти все ж почерпнули. Тому що дуже часто великі сварки відбуваються від елементарного незнання якихось дрібниць. До шлюбу ми живемо, не дуже-то замислюючись про особливості протилежної статі, його психологічних і фізіологічних потребах. А адже ми дійсно різні. По-різному розуміємо і відчуваємо одні й ті ж речі.

Ти не радий мені? сердиться повернулася з інституту дружина на мовчазного чоловіка. А у нього, виявляється, від радості в зобу дихання сперло. Або чоловік ревнує дружину, весело сміється в компанії друзів. А адже саме його увагу вона намагається з усіх сил привернути до себе. Жінці потрібна ласка, важливо бути коханою, відчувати захищеність.

Чоловікові необхідно повагу, турбота, тепло і затишок. Як правило, чоловік може абсолютно спокійно кинути посеред кімнати брудні шкарпетки і запросити гостей у неприбрану квартиру, а жінка півдня буде віддраювати весь будинок перед приходом навіть сусідки. Але абсолютно нормально сяде за кермо несправного автомобіля. Не варто сердитися на чоловіка (або дружину) в подібних ситуаціях, думаючи, що він (або вона) надходить на зло. Та він (або вона) робить це не замислюючись, просто згідно своєму внутрішньому устрою.

Про якісь речі, які тебе дратують (якщо тільки це не прояв хвороби, наприклад хропіння або нервовий тик), треба спокійно і не на хвилину злоби говорити. Щоб чоловік (або дружина) міг хоча б розуміти, на що ти сердишся, і мати можливість виправитися.

А самому (або самої) теж намагатися позбутися поганих звичок. Носіть тягарі один одного. А вони в перший рік спільного життя чекають на кожному кроці.

Дрібні, але щоденні неув’язки в сім’ї бувають важче, ніж якесь одне велике випробування. Навіть просто відмінність в звичках буває нестерпно.

А воно, звичайно ж, є. Адже до шлюбу подружжя росли в різних сім’ях з різними побутовими та культурними засадами, добре ще, якщо з однаковими принципами. Один звик рано вставати, інший любить посидіти після опівночі, хтось слухає тиху музику і любить тварин, а хтось віддає перевагу галасливі компанії, і у нього алергія на кішок. Та п’є чай з блюдечка і бігає вранці. А цей не виносить дзвону посуду і голосно сякається.

Та хіба мало що ще. У кожного свої прибамбаси. Подружжя повинні не тільки терпіти, але ще й допомагати позбутися від дратівливих звичок. Та й самим заради коханої людини бути готовими змінитися. Добре, коли в шлюб вступають молоді люди.

Особистості, характери, звички знаходяться в русі, розвитку, прогресі. І тоді двоє починають йти одним курсом, шліфуються одними і тими ж умовами.

Притирання оптимальна. Це як у спортсменів з однієї команди. Вони розуміють один одного з півслова, півпогляду і напівжестом.

Хоча у людей старшого віку, по ідеї, має бути побільше досвіду і терпіння. Та й, що важливо, матеріальна база трохи краще. Сім’я повинна бути хорошою командою, злагодженої, натренованого, що грає за одними правилами. У кожній родині виробляються свої правила, і це відбувається не відразу після весілля.

Але є деякі принципи, які, на мій погляд, добре б дотримуватися з самого початку. Це, по-перше, довіра один одному. По-друге, треба пам’ятати, що мир в сім’ї і любов набагато важливіше, ніж власна правота.

Іноді краще промовчати і поступитися, відклавши з’ясування стосунків до кращих часів. Ще один важливий принцип щасливої родини: не виносити сміття з хати. У будь-якому будинку трапляються не тільки розбіжності, а й сварки (не хочу говорити про скандали).

Але вони не повинні ставати предметом обговорення ні знайомих, ні друзів, ні родичів. Тому що вся ця маса людей так чи інакше мимоволі розбивається на два табори. І найчастіше це посилює конфлікт.

Спочатку розберіться один з одним, а потім ваше спільне рішення (якщо потрібно) виносьте на суд оточуючих і відстоюйте його на одній стороні барикади. І ще. Є речі, які не можна говорити один одному ні за яких обставин. Іноді образи хоч і можна пробачити, але важко забути.

Щоб бути гарною родиною, а не тільки командою, треба ще й вчитися справжньої любові. Сім’я мала Церква.

І чоловік, за образом Христа, в ній глава. Він покликаний любити дружину, як Христос полюбив Церкву, навіть до смерті. А дружина зуміти побачити в чоловіка царя, священика і пророка. При цьому, кожен повинен усвідомити не те, на що він має право, а свої обов’язки по відношенню до іншого. Але про це наступного разу.

Тепер судіть самі чи легко грати на скрипці.

Як грати на скрипці?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!