Як малювати пастеллю?

Як малювати пастеллю?

— (Фр. pastel, від лат. Pasta тісто) суха живопис м’якими кольоровою крейдою, які виготовляються з пігментів, крейди і сполучних. У процесі виготовлення пастельних олівців їх незасохшая маса виглядає як тісто, паста — звідси і пішла назва. У пастелі безліч ніжних відтінків кожного кольору. Пастель використовується як для живопису, так і для малюнка.

Техніка пастелі найбільш підходить для тих малюнків, де колір і атмосфера більш важливі, ніж дрібні деталі. Як малювати пастеллю Пастель досить проста в застосуванні.

Для створення кольорових поверхонь достатньо накласти широкі штрихи і розтерти пальцями на папері. Можна також змішувати 2 і більше кольорів, накладаючи штрихи бічною поверхнею пастелі (різних відтінків) і розтираючи їх повністю або частково. При малюванні пастеллю зазвичай фон і загальні деталі набирають шляхом змішування.

А потім, поверх тонкими лініями опрацьовують деталі. Деталі й тонкі лінії також можна опрацьовувати пастельними олівцями (пастельні палички в оболонці з деревини). Види пастелі Є 2 основних види пастелі: тверда і м’яка. м’які пастелі складаються в основному з чистого пігменту, з невеликою кількістю сполучної речовини. Підходять для широких насичених штрихів. тверді пастелі рідше ламаються, оскільки містять більшу кількість сполучної речовини. І прекрасно підходять для малюнка, адже сторону палички можна використовувати для тону, а кінчик для тонких ліній і опрацювання деталей.

Папір для малювання пастеллю Для малювання пастеллю потрібна фактурна поверхня, яка буде утримувати пігмент. Малюнки пастеллю зазвичай виконуються на кольоровому папері. Тон паперу підбирається індивідуально, враховуючи завдання малюнка.

Білий папір заважає оцінить насиченість головних кольорів. наждачний папір призначений для художніх робіт, продається в листах великого формату; оксамитова папір має бархатисту поверхню. При роботі з таким папером ми зможете використовувати мінімальну кількість фіксажу.

Також можна використовувати папір для акварелі. Протонувати акварельний папір можна використовуючи чай або каву.

Виправлення малюнку пастеллю Зазвичай виправлення вносять на ранніх стадіях малюнка. Для видалення великої кількості кольору використовують широкі кисті з щетини.

При цьому планшет з малюнком треба тримати вертикально, це дозволить зайвим частинкам падати вниз і не втиратися в папір. Також використовується ластик або шматочок хліба (білий без здоби).

Але цей метод непридатний при роботі на наждачним і оксамитовою папері. Лезом бритви можна зішкребти тонкі штрихи. Фіксація малюнка Для захисту пастельного малюнка від змазування і осипання його треба зафіксувати.

Для цього підійде звичайний лак для волосся або спеціальний фіксатор. Буде досить пари легких розпилень. Рекомендуємо:.

Як малювати пастеллю?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!