Як малювати тушшю?

Як малювати тушшю?

Я думаю, ви знаєте, що створювати прекрасні графічні твори можна за допомогою такого цікавого матеріалу, як туш. Туш це чорна фарба, приготована на основі сажі. Буває туш рідка, концентрована і суха у вигляді паличок або плиток. Якісна туш має густий, насичений колір і легко скочується з пера. Малюнки, виконані тушшю, відрізняються світлостійкістю.

Але якщо ваш малюнок занадто довго залишатиметься на сонці, то він все-таки знебарвиться. Тому його слід або тримати під склом, або милуватися ним з папки.

Найчастіше малюнки тушшю виконуються в техніці штрихування. Для малювання використовують металеве перо, яке дає тонку й рівну лінію.

Це інструмент дуже чутливий, малювати потрібно вдумливо і акуратно, для того щоб лінія залишалася рівномірної і рівною. Для створення малюнків тушшю (особливо швидких, виразних начерків) підійде і кисть, можна малювати навіть пальцями, якщо, звичайно, ви не боїтеся вимазатися. Далі, я буду малювати пером. Товщина і насиченість лінії залежить від того, під яким кутом до паперу ви тримаєте перо, кут змінює лінію від великовагової, об’ємної до скальпельний тонкої, детальної.

Можна ретельно і точно опрацьовувати пером кожен елемент композиції, а можна заливати тушшю цілі ділянки за допомогою кисті, контраст чорних плям на білому або тонованому папері дає художнику великі творчі можливості. Папір для роботи тушшю ми виберемо з дещо шорсткою поверхнею такий папір надає лініях деяку теплоту і чарівність. Але й у гладкого паперу є свої переваги. І ще одне.

Іноді перо, особливо з жорстким кінчиком залишає на папері багато туші, а тому, щоб не наробити некрасивих плям на вдалій роботі, необхідно почекати, поки вона просохне. Адже правка малюнка, виконаного тушшю, практично не можлива.

Якщо ви вже достатньо досвідчений рисувальник, то можете ризикнути провести всі етапи роботи над малюнком відразу пером з тушшю. При цьому після виконання начерків майбутньої композиції все попередні лінії побудови потрібно наносити лише легкими, ледь помітними штрихами.

Але ми будемо проводити перше, початкові етапи роботи простим графічним олівцем середньої м’якості, щоб потім, після промальовування контуру і основних елементів композиції тушшю, легко видалити олівцеві лінії, стерши їх гумкою. А максимальну деталізацію всіх елементів задуманої композиції можна проводити вже безпосередньо пером і тушшю, як і опрацювання фактури шкірних покривів ваших героїв.

У цьому аспекті малювання пером і тушшю дуже схоже на малювання гелевою ручкою.

Як малювати тушшю?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!