Як намалювати Бабу Ягу?

Як намалювати Бабу Ягу?

Свято-Воскресенський храм Фастова від сусідніх будинків відрізняється тільки хрестом на даху. Цей будинок подарувала приходу «Укрпошта», коли переїхала в нове приміщення. Отець Владислав, 44 роки (в миру

Гораж), пояснює, що знести стару церкву і побудувати нову не дозволяють сусіди. Їм заважає шум і спів церковного хору.

А нову земельну ділянку міська влада церкви не дає. Священик високий, волосся зібране в хвостик. Заходимо до ризниці. Він каже, що раніше був переконаним атеїстом. Батько був комуністом, директором школи, а мати вчителькою української мови, згадує.

Ми жили в селі під Кам’янець-Подільським. У 1955-му батько повернувся з флоту. П’ять років ходив у бушлаті, оскільки одягнути було нічого. Носив військового кашкета, т. к. не мав шапки, а був уже тоді головою сільради!

У «сільпо» продавали лише сіль, сірники, гас і тюльку. , Владислав возвратілсяв Хмельницьку область до Кам’янця. У «сільпо» продавали лише сіль, сірники, гас і тюльку Якось на травневі свята поїхав до батьків у село, садити картоплю, сміється, і побачив Анну. А перший же вечір ми на вулиці проговорили з нею до ночі. Тоді ж дізнався, що його дівчина навчається в Києві, в художній школі.

Згодом вона закінчила і поліграфічний інститут. У день, коли зустріла його, теж поралася на городі допомагала батькам. Пам’ятаю, було холодно і темно. Ми довго розмовляли, але я його не бачила.

Тільки очі, згадує матушка Анна, 44 роки. Куди ти ходиш? У неї ж брат поп! накричав на Владислава батько.

Але той не звертав уваги. , Сміючись, згадує матушка. Якось на День Києва з Кам’янця прилетів подарував троянди.

Купив квитки на літак, щоб квіти довезти свіжими. І запропонував вийти за нього заміж. Побралися молодята таємно від батьків Владислава, не в селі. Щоб не викликати підозр, мати Анни не поїхала на весілля, залишилася.

Оселилися молоді в столиці, працювали на вагоноремонтному заводі. Вона малювала плакати, а він інженером в КБ. У заводському гуртожитку їм виділили кімнату.

Якось молоде подружжя були в гостях у брата Анни. Його дочка Ліза ревнувала тітку до «чужого дядька» і плакала. Щоб розважити її, Владислав намалював велику Бабу-ягу. Лізі сподобалося. Побачивши малюнок, Анна була вражена:

Я зрозуміла, що Владик малюватиме. У нього поставлений! заявила професійно. Владислав півтора місяця вчився малювати ікони в Києво-Печерському монастирі, у відомого іконописця отця Зенона.

Я його не бачила. Тільки очі Батюшка водить мене по церкві і показує «Спасу Нерукотворного» і «Розп’яття Христа».

А тоді запрошує додому, в гості. Живе отець Владислав у Києві, а в Фастів щодня дістається приміською електричкою. Щоб встигнути на ранкову службу, встає о пів на п’яту ранку.

Матушка Анна напекла тістечок з вишневим варенням. Зараз піст, тому вечеряємо гречаною кашею, салатом з кальмарів і вінегретом. Батюшка благословляє їжу. До столу сідають і діти:

17-річний Дмитро та трирічний Федір. А ще Матушкіна племінниця

Настя, 17 років. Вона приїхала до Києва на навчання. Всі діти малюють. Маленький Федір, пустун і улюбленець сім’ї, переконує мене, що теж стане священиком.

Під час вечері батькові Владиславу хтось телефонує. Пропонує почати будувати церкву. Обіцяє дати нам землю.

Хіба ж це не диво? щасливо повідомляє він.

Як намалювати Бабу Ягу?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!