Як намалювати храм?

Як намалювати храм?

Як увічнити падіння метеорита 15 лютого це питання не дає спокою чиновникам вже кілька місяців. До важливого питання підключили народ. У свідків епохальної події ідей навалом!

Але потрібно щось фундаментальне, щоб нащадкам залишилося. За саму ділову задумку обіцяють приз 100 тисяч рублів. За кілька тижнів до нас надійшло 800 заявок, розповіли КП в управлінні молодіжної політики Челябінської області, писали не тільки южноуральцев, а й мешканці інших міст і країн.

Заявки прийшли, наприклад, з Ізраїлю, Італії та Туреччини. Ми відібрали всього 40 найбільш життєздатних і оригінальних ідей, які і розглядало журі. Серед суддів такі відомі городяни, як стронгмен Ельбрус Нігматуллін або телеведучий Павло Сєдов. Скоро буде відібрано 10 фіналістів, після чого почнеться голосування на сайті обласного уряду. П’ять найпопулярніших проектів будуть реалізовані.

ПОЕМА І ФОНТАН Комсомолці подивилася, які ідеї пройшли до півфіналу. Так 89-річний городянин після лютневих подій розродився цілою поемою на три сторінки, в якій описує все, що пережив у той день. Коли впав метеорит, я зрозумів, що потрібно залишити після себе щось для нащадків, щось відчутне, каже Ігор Васильович Сухов, от і взявся за перо. Буду дуже вдячний, якщо моє творіння розмістять в якій-небудь книжці.

А школярка Даша Михайлюк запропонувала змінити герб Челябінська. Крім верблюда помістити на щит той самий метеорит. На її акварельному малюнку одногорбий символ міста виглядає наляканим ще б, такий вибух! Найчастіше городяни пропонували проекти пам’ятників або стел. У когось народилася ідея поставити в парку арку.

Деякі проекти були занадто недоладні або нелогічні. Хтось запропонував поставити пам’ятник розбитим вікнам, хтось зобразив контур Челябінської області, пробитий наскрізь болідом.

Але були серед макетів і цілком життєздатні. Наприклад, запропонували встановити сферичну конструкцію або фонтан на газоні на розв’язці вулиці Праці та Свердловського проспекту. Місця тут багато, і воно зараз нічим не зайняте. Ще була пропозиція доопрацювати фонтан, який б’є з Миасса біля Кіровського мосту.

У центр можна помістити стилізований метеорит і оновити нічну підсвітку, щоб вона була потужнішою і яскравіше. Один з найбільш незвичайних і в той же час практичних проектів парк екстремальних видів спорту, зроблений у стилізованій воронці з пам’ятником посередині.

Падіння боліда це подія грандіозне і нервове, пояснив автор, нічого краще, ніж екстремальний спорт, що не передає тих переживань. Тому навколо пам’ятника, який зображує болід, можна розмістити траси для ролерів, BMX-рів, воркаута та іншого вуличного спорту. Це і креативно, і корисно. АБО ПАМ’ЯТНІ МОНЕТИ? Ще один арт-об’єкт, який може з’явитися в Челябінську це мозаїка в стилі 80-х років.

На запропонованому ескізі, окрім власне метеорита, зображений символ нашого часу: люди, що знімають відбувається на камери телефонів. Крім того, вже випущена карта області, на якій відмічені метеоритні місця, її пропонують надрукувати і роздавати туристам. А були проекти і зовсім космічного масштабу.

Один городянин запропонував побудувати храм в пам’ять про падіння. Правда він вибрав зовсім канонічну форму.

Споруда, на думку чоловіка, повинно мати або сферичну форму, або представляти із себе піраміду на кшталт єгипетської. Інший челябінец задумав висадити гігантську гай, яку було б видно з космосу. Багатокілометрові стрілки з лісових масивів повинні вказувати на місце падіння. Причому передбачається, що спочатку в цьому місці потрібно вирубати ліс і засадити нові дерева.

А подивитися на незвичайний пам’ятник завдяки супутникам зможуть вже наші нащадки, тому що дуби та кедри, які запропоновано висаджувати, ростуть дуже довго. Деякі пропозиції будуть реалізовані стовідсотково, сказала заступник голови Уряду Челябінської області Ірина Гехт, наприклад, дуже цікавий проект з парком екстремальних видів спорту. Крім того, було запропоновано випустити пам’ятні монети із зображенням боліда. У світі такі приклади є. Також пошта Росії повідомила, що готова почати випуск марок і конвертів з метеоритом.

Вони будуть ходити по всій країні і це величезний плюс до іміджу області. А МОЖЕ БУТИ, ЗРОБИТИ КОПІЮ болід? — А у мене така пропозиція, — каже постійний консультант нашої газети, психоаналітик Валерій Миздріков, — потрібно встановити на трьох каменях брилу в парку — копію боліда за розмірами і формою. А на табличці помістити дані: маса, швидкість, та інші параметри.

Я б обов’язково показував усім гостям міста — як нам пощастило, що ця штуковина не впала на будинки і заводи.

Як намалювати храм?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!