Як народити правильно?

Як народити правильно?

Завдяки барвистим, льодовим душу розповідями народжували подруг і родичок, у вагітних жінок часто виникає панічний страх перед пологами. З кожним днем майбутня мама все сильніше турбується про те, наскільки благополучно для неї і дитини пройде цей складний процес, а також починає сумніватися в своїй здатності довго терпіти сильний біль.

У зв’язку з цим у багатьох виникає питання: як мінімізувати ризик травми для матері і дитини, зменшити больові відчуття і стрес? Як правильно народжувати?! У цій статті ми спробуємо відповісти на найбільш хвилюючі питання майбутніх мам і по можливості дати їм рекомендації.

Як відбуваються пологи? У нормі природні пологи відбуваються на 37-42 тижні вагітності, тривають близько 9-11 годин у первісток жінок і 7-8 годин у повторнородящих. Процес складається з трьох періодів: розкриття шийки матки, народження дитини і вигнання плаценти. Як визначити початок пологів і як поводитися породіллі? Пологи починаються з появою інтенсивних, регулярних сутичок або з вилиттям навколоплідних вод.

Як тільки ви помітите, що інтервали між переймами скоротилися до 10-12 хвилин, саме час їхати в пологовий будинок. Якщо ж води відійшли, але ви так і не відчуваєте маткових скорочень, вирушайте до лікарні, не чекаючи сутичок. Жінці варто пам’ятати, що процес повинен відбуватися спокійно і організовано: пологовий будинок наперед обраний, сумки з необхідними речами для мами і дитини зібрані, документи підготовлені.

Породіллі потрібно лише взяти все необхідне і дістатися до медустанови. Сутички посилюються: як зменшити біль і відновити сили?

Щоб полегшити свій стан, не обов’язково вдаватися до використання анестетиків. Сьогодні розроблено безліч технік дихання та релаксації, яким можна навчитися на спеціальних курсах підготовки до пологів. Відвідуючи наші заняття, ви опануєте окремими дихальними прийомами для стабілізації свого стану при хворобливих, інтенсивних, тривалих або млявих сутичках, дізнаєтеся про різні позах, в яких легше буде перенести період розкриття шийки матки.

Як зробити потуги ефективними? З моменту повного розкриття шийки матки до сутичок приєднуються потуги скорочення м’язів діафрагми і черевного преса. Якщо під час вагітності ви займалися спеціальною гімнастикою і відвідували курси для майбутніх батьків, ви без зусиль розберетеся з тим, що потрібно робити.

Головне, щоб кожне ваше зусилля було ефективним і сприяло просуванню дитини по родових шляхах. При хорошій фізичній, психологічній підготовці і нормальному перебігу пологів, цей етап вдасться подолати за 15-20 хвилин і нарешті познайомитися зі своїм довгоочікуваною дитиною. Що таке кесарів розтин? Кесарів розтин це смугова операція, при якій розродження проводиться через розріз на черевній стінці і матці. Існує чіткий перелік показань для проведення даної операції в плановому або екстреному порядку.

Вирішити народжувати природним шляхом або за допомогою кесарева розтину може тільки лікар. І останнє: у моменти сильного страху і хвилювання згадуйте про те, що пологи це природний фізіологічний процес, про який подбала сама природа. Замислюватися вже в пологах — «як правильно народжувати» сенсу мало.

Медичний персонал пологового будинку звичайно ж допоможе вам, як зможе. І все таки найбільшу роботу робить сама породілля, від її стану дуже багато залежить.

І про це треба задуматися раніше. Пройти підготовку, що б фізично зміцнити своє тіло, навчитися правильно дихати, і розслаблятися. Викладачі курсів підготовки до пологів допоможуть вам навчитися контролювати свої відчуття.

Пам’ятайте, що яким би важким і виснажливим не став день народження вашої дитини, він назавжди залишиться в пам’яті, як один з кращих днів у житті.

Як народити правильно?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!