Як народжують кішки?

Як народжують кішки?

пологи у кішок! допомога кішці при пологах на дому У деяких кішок пологи наступають на 63-й день після спарювання, у сіамських порід на 65-й, а у єгипетських мау термін подовжується до 73 днів. Таким чином, 61-70 днів можна вважати нормальним терміном вагітності.

Зазвичай в посліді 3 — 6 кошенят, хоча трапляється і багатоплідна вагітність по 12 кошенят в посліді. Більшість кішок, особливо первісток, люблять, щоб господарі були поруч, коли вони народжують. При нормальному перебігу пологів ви можете допомогти кішці і підтримати її морально.

Предмети, необхідні для котячих пологів Всі необхідні і допоміжні предмети для пологів слід заздалегідь приготувати і покласти в одному місці. Вам може знадобитися:

Початок пологової діяльності у кішки За 1-2 дні до пологів кішка стає неспокійною і починає підшукувати лігво. При появі перших сутичок кішка починає нервувати і метушитися: облаштовувати гніздо (перебирати газети і підривати підстилку), то вставати, то лягати, заходити і виходити з гнізда, або ходити колами, заклично мяукая. Так як сутички наростають, вона лягає на бік і витягує задні кінцівки. Кішка важко дихає, температура тіла падає до 37 `С, вуха і дзеркало носа стають холодними. Між першою сутичкою і появою перших кошеня проходить в середньому 20-40 хвилин.

Поява кошенят Навколоплідний міхур, навколишній плід, з’являється між статевих губ, розривається, і з нього витікає рідина солом’яного кольору. Рідина змащує родові шляхи, полегшуючи просування плода, і через кілька хвилин кошеня народжується. Якщо родової міхур розривається ще під час потуг в родових шляхах, то кошеня повинен народитися не пізніше 30 хвилин по тому.

Якщо після народження третього або четвертого кошеня сутички слабшає, слід рукою гладити кішку по животу, ніжно натискаючи на нього. Близько 70% кошенят народжуються в позиції «водолаза» — передніми кінцівками і носом вперед. Після появи голівки швидко вислизає інша частина тіла кошеня.

Не втрачайте холоднокровності, якщо необхідно допомогти з’явитися на світ кошеняті, який застряг в родових шляхах. Заспокойте кішку, і спробуйте піпеткою ввести трохи олії (температури тіла) у піхву. У більшості кішок пологи тривають від 3 до 6 годин, проміжки між між появою кошенят зазвичай 15-30 хвилин. Якщо навколоплідна оболонка НЕ розкрилася, кішка надкушує її у головки новонародженого і знімає її, після того перегризає пуповину і з’їдає плаценту (послід), стимулюючу вироблення молока.

Але слід зауважити, що плацента має послаблюючу дію, і немає ніякої необхідності дозволяти кішці з’їсти всі плаценти; тим самим ви вбережете її від появи проносу. Потім кішка очищає ротову порожнину і ніздрі кошеня від слизу. Виконавши основні заходи для першого подиху маляти, кішка ретельно і досить грубо вилизує його своїм шорстким язиком, особливо живіт і геніталії.

Потім вона підштовхує малюка носовою дзеркальцем до сосок, щоб він зігрівся. У проміжках між народженням кошенят мати ретельно вилизує себе і нерідко муркоче протягом усіх пологів.

При народженні кошенят їх маса, як правило, становить 90-120 грамів. У кошенят вагою менше 70 грамів мало шансів вижити.

Іноді пологи як би припиняються, кішка заспокоюється і доглядає за кошенятами. Потім, через 12 -24 години, пологи у кішок знову поновлюються, і кішка народжує інших кошенят. Це типово і не є ускладненням при пологах.

Необхідна допомога кішці при пологах Ситуації, що вимагають втручання. Протягом першого тижня проводиться контроль за температурою тіла кішки. Температура 39, 4 `С і вище говорить про виниклі ускладненнях (затримці плаценти, гострому метриті, маститах). У нормі перші 7-10 днів у кішки відзначаються червонуваті або темно-зелені виділення.

Зелені, коричневі виділення, що продовжуються понад 21 дня, кажуть про інфікування матки. У кішки при цьому відзначається депресія, підвищення температури, анемічність (блідість слизових рота і вік).

Якщо виділення кішки стають гнійними або тривають більше тижня, терміново зверніться к. Цілодобова «Благовет» — телефон.

Як народжують кішки?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!