Як оскаржити договір?

Як оскаржити договір?

Чи можна оскаржити договір дарування, чи можна анулювати або скасувати дарчу, чи можна скасувати, розірвати договір дарування, а головне, як розірвати договір дарування це не весь повний список питань, з якими людина стикається і намагається вирішити у своєму повсякденному житті, зіткнувшись з угодами , проведеними з майном, зокрема, дарування. При оформленні угоди, пов’язаної з даруванням майна, оформляється дарча або договір дарування, згідно з яким дарувальник зобов’язується передати майно обдаровуваному. Даний вид угоди носить безповоротний характер, але в деяких випадках згідно з чинним законодавством можливо оспорювання договору дарування (дарчої) і, як наслідок, скасування дарчої на квартиру, будинок або будь-яке інше майно.

Таким чином, проблеми договору дарування можна вирішити, але тільки через судовий розгляд справи. Слід пам’ятати про те, що розірвання або скасування договору дарування квартири, а також визнання договору дарування недійсним відбувається в нотаріальній конторі за умови, що обидві сторони не мають один до одного претензій і розбіжностей, або в судовому порядку, якщо виникає спірна ситуація, що вимагає детального розгляду справи. Судова практика за договором дарування виділяє різного роду ситуації, коли людина, чиє право було порушено, вирішує звернутися до суду. Як правило, більше половини суперечок пов’язані з тим, що дарча стає недійсною в силу притворности. Т. е. під договором дарування часто ховається інша угода: купівля-продаж.

В іншому випадку, позивач намагається оскаржити дарчу на квартиру з причини того, що договір був оформлений дарувальником під тиском, в результаті впливу на нього третіми особами або перебували їм у неадекватному стані, при якому дарувальник не усвідомлює повною мірою значимість своїх дій. Подібного роду справи вирішуються дуже важко і довго. Адже необхідно довести, що на момент підписання, складання дарчим дарувальник знаходився в недієздатному стані.

Проте, у судовій практиці чимало прикладів вдалого вирішення подібних суперечок. Як доказ підходять будь показання свідків, медичні карти, довідки, висновки лікарів, записи, зроблені на відео або фото та багато іншого. Можливо навіть проведення медичної психіатричної експертизи людини заднім числом. Таким чином, на суді приймаються будь-якого роду докази, щоб рішення суду було однозначним скасування договору дарування або визнання його недійсним. Чинне Цивільне Законодавство РФ (ст.) регулює обставини, внаслідок яких можлива відміна (розірвання) договору дарування самим дарувальником: — неправомірні дії з боку обдаровуваного по відношенню до дарувальника, такі як замах на його життя, нанесення тілесних ушкоджень і т. д.; — обдаровуваний нешанобливо ставиться до подарованої речі, яка для дарувальника представляє особливу цінність; — дарувальник переживе обдаровуваного в разі його смерті.

Дані умови можуть бути спеціально прописані в самому договорі дарування. Скасування дарчим можлива не тільки з боку дарувальника, а й самим обдаровуваним. Так, обдаровуваний може в будь-який час відмовитися від майна до моменту передачі йому цього дару. Що стосується питання: чи можна відкликати (відсудити) дарчу, оспорюється чи дарча, то, як будь-яку іншу угоду, дарування також можна оскаржити, притому і тією і іншою стороною.

Не варто забувати і про третіх осіб, чиї права могли бути ущемлені в результаті укладення даного договору дарування. Вони також мають повне право оскаржити дарчу.

Таким чином, судова практика налічує безліч випадків, коли в ході судового процесу відбувається скасування дарчим або визнання договору дарування недійсним.

Як оскаржити договір?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!