Як отримати лікарняний?

Як отримати лікарняний?

Зміст статті: Питання, яке має хвилювати кожного офіційно працевлаштованого працівника, який умудрився одного разу захворіти, це як отримати лікарняний лист. Що таке лікарняний лист? Лікарняний лист видається у поліклініці чи лікарні згідно з нормами медичного страхування і є підставою для виплати коштів за період тимчасової непрацездатності через хворобу. Тому лікарняні листи також називають листами тимчасової непрацездатності. Лікарняні листи громадянам видаються на підставі наказу Міністерства охорони здоров’я і соціального розвитку Російської Федерації 514 від 01.

08. 2007 року. Цим наказом було затверджено Порядок видачі медичними організаціями листків непрацездатності, який розглядає терміни видачі листів непрацездатності та методику їх видачі. Кому видають лікарняні листи?

У народі вважається, що лікарняний лист може отримати тільки сам хворий, якщо звернеться до лікаря безпосередньо в поліклініці. Насправді це зовсім не так. Лікарняні листи видають також, наприклад, батькам хворої дитини, причому за бажанням останніх будинку може залишитися як мама, так і тато. Також листок непрацездатності може отримати безробітний (протягом тридцяти календарних днів з дня припинення трудових відносин), іноземний громадянин чи особа без громадянства за умови наявності медичної страховки.

Де видають лікарняні листи? Зрозуміло, відповідь на питання, де взяти лікарняний лист, тільки один у лікарні. Багато хто вважає, що звертатися потрібно тільки в поліклініку за місцем прописки (реєстрації) або за договором страховки, але насправді лікарняний лист можна отримати в будь-якій клініці, яка надає платні послуги і має право виписувати листки непрацездатності. Якщо ви відчуваєте біль або нездужання і відчуваєте, що просто фізично не доїдете до лікарні, яка обслуговує вас по страховці, а швидку допомогу викликати ніби як немає підстав, можете звернутися за допомогою в найближчу підходящу лікарню, там вам зобов’язані видати лист непрацездатності (природно, заповнений з дотриманням усіх встановлених законодавством правил), який буде для вашого роботодавця точно таким же обгрунтуванням для виплат, як і лист тимчасової непрацездатності, виданий в поліклініці, яка вас обслуговує за договором медичного страхування.

Як видається лікарняний лист? Звичайно ж, найголовніше питання, це як отримати лікарняний лист. Зробити це можна трьома способами. 1. Звернутися в поліклініку за місцем проживання або в ту поліклініку, яка обслуговує підприємство згідно з договором медичного страхування. Лікарняний лист вам випишуть в день звернення до лікаря, а от тривалість лікування буде залежати від характеру хвороби і від вашого самопочуття.

2. У випадку якщо ви відчуваєте себе настільки неважливо, що дійти до лікарні немає сил, необхідно викликати швидку допомогу або дільничного лікаря тієї поліклініки, до якої ви приписані за місцем проживання. Прибулий за викликом лікар випише лист тимчасової непрацездатності, призначить лікування і скаже, коли потрібно прийти в поліклініку для обстеження. 3. Якщо ви відчуєте нездужання на робочому місці, можна звернутися в медпункт підприємства. Лікарняний лист вам там не видадуть, але можуть дати напрямок в поліклініку на обстеження, а вже в поліклініку ви можете звернутися не в цей же самий день, а, наприклад, на наступний. При цьому лист тимчасової непрацездатності вам випишуть, починаючи з того дня, коли ви звернулися в медпункт підприємства.

Чи можна купити лікарняний лист? Буквально кілька років тому придбати лікарняний лист міг тільки дійсно хвора людина або той, у кого були хороші знайомі серед медичних працівників. Сьогодні ж ситуація дещо інша: безліч організацій пропонує продаж лікарняних листів, можна замовити його навіть по Інтернету, не встаючи з крісла. Перед тим як взяти лікарняний за гроші, переконайтеся, що установа, виписував вам лист тимчасової непрацездатності, має право виписувати лікарняні листи згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я 514.

Сподобалася стаття? Подякувати просто — натисніть по будь-якій з кнопок соцмереж.

Як отримати лікарняний?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!