Як перевірити свічку?

Як перевірити свічку?

В ідеальному світі свічки запалювання потрібно міняти через кожні 35-45 тисяч кілометрів. Бензин коштує дешево, всі водії дотримуються правил дорожнього руху, пішоходи не перебігають на червоне, а дороги рівні навіть у самій глухому селі. На жаль, ми живемо не в ідеальному світі реальність постійно норовить підсунути нам чергову проблему. Те зима, раптово наступила і потрібно міняти літню гуму. Те барахлять свічки запалювання авто.

У ситуації, коли машина почала погано заводитися або двигун став нервово працювати на холостих обертах, доведеться лізти під капот і проводити діагностику свічок запалювання. Любителям махнути рукою на проблему варто задуматися про те, чи варто жартувати з системою запалення і чекати поки саме пройде? Автомобіль не живий організм і випадки чудесного зцілення з ним не трапляються навіть у казках! Тому, якщо двигун почав троіть, потрібно взяти в руки себе і прилад для перевірки свічок запалювання, і приступити до роботи.

Крім перевірки свічок, ви можете виконати ще одну корисну маніпуляцію -. Всі свічки разом з ладу зазвичай не виходять. Зазвичай причиною перебоїв є одна-дві провинилися свічки. Тому першою мірою діагностики є знайти ту, яка перестала працювати.

Термін служби свічок запалювання для звичайних автомобілів, що експлуатуються у важких умовах (Наприклад, на дорогах Росії, України) відповідає пробігу в 25-35 000 км. Тобто, при частій експлуатації транспортного засобу, проводити заміну свічок потрібно мінімум 2 рази на рік перед початком весняного сезону і спочатку вересня. Однак характеристика свічок запалювання однакова не для всіх машин, наприклад, система запалювання ВАЗ занадто гаряча і має занадто потужний іскровий розряд.

Для їх водіїв буденно проблема, що. На таких моделях електроди, свічки, котушки швидко руйнуються і потребують заміни через кожні 15 000 км.

Виконати перевірку свічок запалювання зможе навіть блондинка з анекдотів, тому відмовка: я не знаю, як перевірити свічку запалювання, не може сприйматися серйозно. Як перевірити свічки запалювання самому, давайте розглянемо різні способи.

Найбільш простий спосіб перевірити свічки запалювання авто полягає в тому, що водій повинен поперемінно знімати дріт, що йде від свічки запалювання до розподільника. Після того, як провід знятий необхідно послухати бурчання двигуна на холостому ходу. Якщо його ритм не змінився, значить саме ця свічка вийшла з ладу і потребує, або в ремонті, або в заміні.

Слід відразу сказати, що замінити простіше, ніж ремонтувати. З іншого боку, свічки часто виходять з ладу через неякісний бензин або неписьменною початкової установки.

Так як не у всіх є прилад для перевірки свічок запалювання, опишемо способи перевірки системи, які потребують його використання. Другий спосіб не менш простий і ефективний. Знімаємо дріт від самої свічки і наближаємо її до блоку циліндрів. За вийшла іскрі можемо судити про те, чи добре працює система запалювання.

Нерівна робота двигуна може бути пов’язана з тріщиною в ізоляції проводів. Тому потрібно перевірити їх цілісність. Вимкніть автомобіль і уважно, бажано з лупою, огляньте високовольтні дроти.

Знайшовши тріщину можна просто замотати провід ізоляційною стрічкою. Хоча краще відразу його замінити. Причина зносу свічок запалювання викидати не можна, почистити!

Якщо свічка запалення не пропрацювала і місяця, а вже стала причиною перебоїв в роботі двигуна варто задуматися. І постаратися знайти причину такого стану справ. Інакше доведеться постійно возитися з автомобілем, у якого поперемінно почне виходити з ладу то одна, то інша деталь. А з двигуном жарти погані! надмірних навантаженнях, яким піддається двигун автомобіля; невдалому монтажі: неправильно виставлений зазор в свічках запалювання, свічка не підходить по роз’єму або занадто слабка для даної машини; допускається сильне забруднення свічок.

Виставляти зазор між електродами необхідно з тією ж частотою, як і проводити повну заміну свічок. Регулювання проводиться методом підгинання бічних електродів за допомогою циліндричного щупа або шматочка дроту. А ось свічки необхідно не тільки міняти, а й хоча б зрідка чистити. Частка здійснюється двома способами: механічний і хімічний.

Механічний припускає використання гострих предметів для, однак при цьому характеристика свічок запалювання може бути погіршена. Оскільки метал залишає подряпини, які згодом починають сильніше і швидше нагріватися. Тому чистити потрібно акуратно загорнувши викрутку або шило в шматок тканини. Хімічний спосіб ефективніше, але довше. Свічка обезжиривается, промивається в бензині, висушується і на півгодини занурюється в розчин ацетату амонію.

Після чого свічку потрібно почистити капроновою ниткою або м’якою, власний щіткою, висушити і встановити на місце. Не забувши при цьому!.

Як перевірити свічку?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!