Як підтягнути гальма?

Як підтягнути гальма?

Сучасні велосипеди надійні, але, тим не менш, Вам, все одно буде необхідно періодично змащувати велосипед і стежити за його технічним станом (міняти особливо схильні до зносу деталі: ланцюг, касету і передні зірки). Частота замін залежить від класу навішування, використовуваної на вашому велосипеді, і стилю вашої їзди на велосипеді (як правило, їх вистачає не на одну тисячу кілометрів).

Ремонт велосипеда нелегке заняття. Хоча, звичайно, не для всіх — хтось може цілими днями і ночами возитися з велосипедами, отримуючи від цього задоволення (як, наприклад, деякі майстри з веломагазинів).

Ми не будемо розповідати Вам про всі премудрості налаштування перемикання швидкостей (простіше сходити в спеціалізовану майстерню, яка є при кожному поважаючому себе магазині), але є банальні речі, які повинен знати і уміти робити кожен велосипедист — підтягнути гальмо, виправити вісімку, заклеїти колесо Для простого ремонту Вам знадобиться універсальний ключ, який Ви можете придбати практично в кожному веломагазині за 200 ~ 300 рублів. Отже, що повинен знати і вміти велосипедист: Підтягти гальмо велосипеда. У підстави ручки гальма присутній фігурна гайка, а на ній коліщатко.

Для того, щоб зробити гальмо більш пружним, треба викрутити гайку і зафіксувати коліщатком, яке знаходиться на ній. Для ослаблення проробити цю ж операцію, тільки навпаки. Але це на ранній стадії, якщо викручувати вже нікуди, то знаходимо гальмівні колодки (у обода колеса), там є кріплення троса — послаблюємо гайку. Після ослаблення гайки, тягнемо трос на себе і затягуємо гвинт. Взагалі треба діяти за обставинами — при ремонті важливо вміти орієнтуватися самому.

Виправити вісімку. Для даної операції необхідний спеціальний ключ для спиць (плоскозубцамі користуватися не рекомендується, таким чином легко зіпсувати спиці). Операція виправлення вісімки дещо складніше попередньої і вимагає часу. Але вміти робити це — необхідно (не завжди, отримавши вісімку, Ви зможете знайти майстра).

Для початку фіксуємо велосипед так, щоб можна було обертати регульоване колесо. Знаходимо, куди відхиляється обід. Якщо він відхиляється, наприклад, вліво, то послаблюємо на тому місці ліві спиці, і підтягуємо ті, що праворуч.

Якщо обід відхиляється вправо, то навпаки: послаблюємо праві спиці, а затягуємо ліві. Але цей метод підходить лише для виправлення невеликої вісімки.

Якщо вона велика, то даний спосіб швидше за все не допоможе і Вам доведеться сходити в майстерню, де Вам допоможуть або порадять, що робити в конкретній ситуації. Заклеїти камеру. Для заклеювання камери необхідна Велоаптечка (її в дорозі мати обов’язково).

При проколі камери потрібно робити наступне: Перед тим, як знімати колесо, не забудьте звільнити його від гальма.

Тепер потрібно зняти колесо (у гірських велосипедів, зазвичай, вони відкручуються спеціальної гайкою з ручкою — ексцентриком). Потім знімаємо покришку з камерою (не забудьте відкрутити ковпачок нипеля). Витягуємо камеру і надуваємо її (за допомогою насоса) — тепер дірка видна.

Помічаємо місце проколу і спускаємо повітря. Зачищаємо місце проколу спеціальним наждаком, наявними в аптечці. Наносимо клей на латку (обрану за розміром) і на місце проколу камери. Даємо висохнути хвилини дві і накладаємо латку на камеру так, щоб дірка виявилася посередині латки.

Затискаємо місце накладення латки пальцями і чекаємо 5-7 хвилин. Відпускаємо, надуваємо, перевіряємо — чи немає ще проколів (при виявленні — виконуємо з ними вище описане). Перевіряємо внутреннею частина покришки на наявність сторонніх предметів (які могли потрапити туди під час проколу і які можуть викликати повторний прокол). Все нормально — спускаємо камеру, запихає її в покришку, надягаємо все це на обід.

Ставимо колесо на велосипед (не забудьте прикрутити) і повертаємо гальмо в нормальне положення. Накачуємо камеру і їдемо далі!

Ось, в принципі і все, що потрібно знати велосипедисту для забезпечення оперативного ремонту свого залізного коня, в ситуації коли професійних майстрів і майстерень поблизу немає. .

Як підтягнути гальма?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!