Як поміняти місце прописки?

Як поміняти місце прописки?

Переїзд, зміна квартири пов’язані з необхідністю стати на облік за новим місцем проживання, тобто необхідністю прописатися. Природно, виникає питання, що стосується того, як поміняти місце прописки і в якому порядку це робиться? Розглянемо всі варіанти, а почати логічніше з виписки.

Будь переїзд на довгий термін має відзначатися в державних структурах, для чого і існує обов’язкова прописка. Прописці передує виписка і проводиться вона у двох видах: Якщо Ви не знаєте, де поміняти прописку, відповім — в паспортному столі за місцем проживання. Йдете в паспортний стіл з будинкової книгою і паспортом для написання заяви про прохання зняти з обліку за даною адресою.

Протягом максимум тижня виписують, дають на руки лист вибуття, який необхідно надати за місцем нової прописки. Важливо врахувати, що з дня виписки у вас є тиждень на прописку, якщо ви не прописалися протягом цього тижня, кожний наступний день буде нараховуватися штраф і може вийти в досить-таки кругленьку суму. Звернення до паспортного столу або сільрада за адресою нової прописки.

Приймаючи вас на облік за новою адресою, державний орган протягом трьох днів дає запит за адресою старої прописки, щоб вас виписали автоматично. Під час виписки та прописки в іншому місті можуть знадобитися будь-які додаткові документи для чоловіків і підприємців (про це нижче).

Діти, які не досягли повноліття, виписуються за згодою обох або одного з батьків, в залежності від повноти сім’ї. Під час прописки потрібно: якщо дитина, то — свідоцтво про народження та дозвіл від 2-го батька; довідка з місця проживання 2-го батька, якщо дитину реєструють за адресою одного з батьків; якщо квартира не ваша, то письмова нотаріально завірений дозвіл власника на вашу до нього прописку або особиста присутність; документи про власність (ордер, договір найму); якщо вже виписалися з минулого місця прописки — листок вибуття. Як поміняти прописку военообязанним, бізнесменам, власникам авто?

Для чоловіків, для підприємців та власників транспортним засобом (якщо збирається незабаром продати) потрібно звернутися до відповідного органу з відомостями про зміну місця проживання (у військкомат протягом 2 тижнів після прописки, до податкової — протягом 3 днів, що стосується транспортного засобу то можна залишити як є, якщо не збираєтеся продавати). Прописка може бути тимчасовою або постійною. Тимчасова прописка не вимагає виписки з минулого місця проживання і встановлюється на певний строк, після закінчення якого, необхідно за новою ставати на облік.

Тимчасова прописка підходить для тих, хто переїжджає в інше місто, область країну на час. Це можуть бути студенти, відправлені на стажування, робочі та інше. .

Як поміняти місце прописки?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!