Як позбутися від пилу?

Як позбутися від пилу?

Головний засіб в боротьбі з пилом вологе прибирання. Її зручніше проводити за допомогою миючого пилососа, чим по-старому ганчірки, швабри. Найкраще, якщо пилосос буде оснащений багатоступеневою системою фільтрації, що включає НЕРА-фільтр, який затримує навіть мікроскопічні частинки пилу.

Дуже ефективні пилососи, в яких замість паперового або тканинного пилозбірника встановлений аква-фільтр. У таких приладах пил змішується з водою і не потрапляє назад у повітря.

До речі, дешеві пилососи погані помічники в очищенні повітря. Приблизно 30% пилу, прибраній з підлоги, повертається в повітря разом із струменем теплого повітря з двигуна пилососа. Щоб очистити від пилу меблі та побутову техніку, можна використовувати спеціальні насадки на пилососи.

А ще звичайні побутові вологі серветки з антибактеріальним просоченням. Якщо звичайна ганчірка просто витирає пил, то такі серветки вбивають шкідливих мікробів. Доглядати за м’якими меблями? Якби ми розглянули наші дивани, матраци і подушки під мікроскопом, надовго втратили б сон і спокій. Постільна білизна та м’які меблі ідеальне середовище існування для кліщів-сапрофітів.

Ці мікроскопічні комахи живуть в кожній квартирі і харчуються лусочками відмерлої шкіри. Вони люблять тепло і темряву, так що саме під оббивкою меблів і в глибині подушок їм живеться найкраще. Величезні колонії кліщів роками живуть і вмирають в подушках і матрацах.

Їх виділення і фрагменти загиблих комах найсильніші алергени! Багато людей, страждаючих алергією на пил, насправді, не переносять саме продукти життєдіяльності цих дрібних шкідників. Щоб справитися з кліщами, можна регулярно купувати нові подушки і ковдри.

Віддавайте перевагу синтетичним наповнювачам. Матраци коштують досить дорого, і міняти їх кожні два-три роки накладно. Пилосос з електровибівалка і функцією хімчистки позбавить вас від таких витрат. Дивани і крісла також потрібно регулярно чистити.

Набагато простіше підтримувати в чистоті оббивку зі шкіри або шкірозамінника. Підтримувати оптимальний рівень вологості? У сухому повітрі легка пил підлягає не осідає вниз.

Саме тому вологе повітря набагато чистіше пересушеного. Ідеальний рівень вологості для людини становить 40-60%, але звичайно в квартирах він не піднімається вище 20-25%. Підвищити вологість можна за допомогою акваріумів та декоративних кімнатних фонтанчиків. Втім, цей спосіб не дуже ефективний, хоч і гарний. Набагато більше користі буде від побутових зволожувачів повітря.

Ці прилади випаровують воду, насичуючи повітря вологою. У вологому повітрі пил намокає і швидко опускається на підлогу, а звідти її нескладно зібрати пилососом. Багато зволожувачі ще й очищають повітря, проганяючи його через вугільні та НЕРА-фільтри. Деякі моделі також іонізують, дезінфікують і ароматизують повітря. Багатофункціональні зволожувачі дорожче, але ефект від їх роботи помітний відразу ж.

Позбутися від непотребу? Чим більше в будинку пилозбірників, тим складніше підтримувати чистоту. Десятки статуеток і рамочок з фотографіями, книги в незасклених шафах, м’які іграшки, багатошарові портьєри з драпіровками, пухнасті килими все це притягує пил, немов магніт. Якщо ви не готові присвячувати прибиранню по кілька годин щотижня, позбудьтеся від усього, що важко очистити. Віддайте перевагу мінімалістичному скандинавському стилю або модному хай-теку.

Пол, покритий плиткою або ламінатом, очистити від пилу набагато простіше, ніж перський килим. Ще більш гігієнічні наливні підлоги, в яких немає швів і стиків. Зніміть гардини і повісьте замість них алюмінієві або дерев’яні жалюзі, які можна протерти одним рухом. А якщо без милих серцю дрібничок будинок здається вам незатишним, приберіть їх в засклені шафи з підсвічуванням там вони будуть виглядати набагато ефектніше, та й пилу стане менше. Техніка теж притягує пил, але тільки тоді, коли працює.

Тому не забувайте вимикати телевізор і комп’ютер заодно і електроенергію збережете. Очищати повітря від пилу. свіжим повітрям? У застояної повітрі грибків, кліщів і цвілі живеться дуже добре, чого не скажеш про людину.

До того ж багато недорогі матеріали, які використовуються в обробці будинків, продовжують виділяти токсини протягом декількох років. Те ж стосується килимів та меблів. Концентрація цих шкідливих в закритому приміщенні збільшується.

Візьміть за правило щодня провітрювати всі кімнати найкраще це робити з ранку і перед сном. А заодно перевірте, чи добре працює вентиляція. Зробити це дуже легко: обережно піднесіть до вентиляційних грат палаючий сірник. Якщо полум’я відхилилося до грат, все в порядку. Якщо воно не ворухнулося або навіть відхилилося від отвору пора кликати фахівців для прочищення вентиляційних шахт.

За рік на кожному квадратному метрі квартири може зібратися до 8 грамів пилу. А якщо ви живете на низькому поверсі, біля дороги, будівництва або заводу, то набагато більше.

Зрозуміло, позбутися від пилу раз і назавжди неможливо. Але описані нами способи очищення повітря допоможуть зробити будинок чистіше і зберегти ваше здоров’я.

Як позбутися від пилу?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!