Як правильно звільнитися за власним бажанням?

Як правильно звільнитися за власним бажанням?

Як правильно звільнитися з обридлої роботи? Багато працівників, просидівши в одній посаді кілька років, замислюються: як правильно звільнитися з обридлої роботи і не залишитися обманутим?! А дійсно, як? Забрав документи, отримав розрахунок і до побачення? Майже так, але в цій справі є деякі нюанси, які не зайвим буде знати кожному.

Відразу попрощатися з роботою не вийти (зараз ми говоримо звичайно про роботу по ТК с, а не на приватника, там можливо і таке). Для початку потрібно звернутися до вашого директору (або безпосередньому начальникові, може у відділ кадрів, скрізь по різному), і виявити йому своє бажання покинути цю посаду.

Відразу приносити заяву про звільнення буває не завжди вигідно, авось і підвищення запропонують: ніхто не хоче втрачати «старих» співробітників. Будемо вважати що ви не знайшли компромісу, а ще більш утвердилися у своєму бажанні піти. Вступити необхідно так:

1 — Пишете заяву на ім’я директора. Дату звільнення в заяві потрібно вказувати ту, на яку ви домовилися. Тут треба пояснити: по трудовому кодексу ви зобов’язані домовитися з начальником про кількість днів, які вам необхідно відпрацювати до звільнення, але не більше двох тижнів з моменту подачі заяви.

Це Закон! 2 — Начальник повинен підписати цю заяву, після чого повернути вам на руки. Ні в якому разі не залишайте заяви, щоб не зіткнутися з проблемами (втратою, недобросовісністю, умисним псуванням і т. д. Піди потім, доведи, що повинен вже сидіти вдома, а злий начальник не відпускає). 3 — Відпрацьовуємо покладені робочі дні, в кінці останнього приходимо за документами. Вам віддадуть мед. книжку, обхідний лист і можливо ще якісь папери (повторюся, скрізь по різному).

4 — Наступного дня вас повинні офіційно звільнити (де і як це відбуватиметься скаже начальник). 5 — На звільнення потрібно принести обхідний лист, паспорт, заяву про звільнення, медичний поліс (якщо його видавали) і можливо ще якісь документи, про які звичайно ж буде повідомлено (необхідний перелік можна знайти в статуті організації). 6 — Простежте щоб вас звільнили за статтею 77 частини 3 (за власним бажанням), і внесли правильно ці дані в трудову книжку. 7 — Забираєте трудову, довідку про здачу полюса, і ви вільні. Розрахувати Вас можуть відразу, або перерахують гроші на банківську карту протягом 5 днів з дня звільнення.

При відвідуванні бухгалтерії уточніть це питання. Там же попросіть, щоб на новому місці роботи уникнути податкових переплат.

Як правильно звільнитися за власним бажанням?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!