Як роблять чай?

Як роблять чай?

Багато чого можна розповісти про чай. Цей напій гість у кожному будинку. Його батьківщина, однак, знаходиться далеко від нас. Давайте дізнаємося, які ж стадії проходить чай перед тим, як потрапити до нас у чашку.

Чорний чай, як і зелений, проводиться від рослини з назвою Камелія Сіненсіс (Camellia sinensis). Вирощується воно в Китаї, Японії, Кенії, Шрі-Ланці і не тільки. У першу чергу чайні кущі потрібно, звичайно ж, виростити. Вони досить невибагливі і, до того ж, є довгожителями.

Щоб чайний кущ давав якомога більше листя, йому потрібно багато вологи. Під цим мається на увазі не тільки регулярний полив, але і вологість самого повітря. Тут головне не перестаратися, інакше можна зіпсувати посадки. Крім того, чайні кущі необхідно підрізати раз на рік.

Щоб рослина давало кращий урожай, плантації засаджують деревами, які дають тінь. Далі слід збір листя. роблять з верхніх листків. Причому це мають бути пагони. Такий стебло з кількома листками і ниркою нагорі називається флеш, а сама нирка типс. Потім листя треба висушити, видалити з них вологу.

Цей процес називається Зав’ялювання. Воно триває від 12 до 18 годин. Після цього листя стають м’якими, придатними для скручування. При скручуванні з листя виділяються масла і соки. Це надає чорному чаю сильніший запах.

Потім чайне листя розкладаються пластами для ферментації. При ферментації, або окисленні, на чайне листя впливає кисень, під дією якого в чаї відбуваються різні процеси.

Чайне листя стають темнішими, знаходять запах, властивий для кожного виду чаю. Ферментація припиняється тоді, коли запах досягає своєї вищої, найкращою точки. Після цього чайне листя сушать, видаляючи зайву вологу.

Сушать чай у спеціальних металевих камерах при температурі близько 100 градусів. Потім отриману сировину сортують.

До цього моменту цілих чайного листя не залишається. Тому сортування передбачає поділ решти уламків на великі, середні і дрібні.

Як роблять чай?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!