Як розігнати процесор?

Як розігнати процесор?

Напевно ні для кого не секрет, що швидкодія комп’ютера можна збільшити не тільки за рахунок заміни деталі на більш продуктивну, але і за рахунок розгону старої. Якщо все ж секрет, то поясню Розгін, оверклокинг це збільшення продуктивності комплектуючих пк (процесор,), за рахунок збільшення їх штатних характеристик. Якщо ми говоримо про процесор, то це має на увазі збільшення частоти, коефіцієнта множника і напруги оного.

Від куди він береться? Виробники завжди залишають запас міцності в 20-50%, для збільшення часу максимальної роботи пристроїв у стабільному стані. Приміром ваш процесор, який працює на частоті 1. 8 Ghz має максимальну частоту в 3. 0 Ghz. Тобто, при правильній послідовності дій (розгоні) ви зможете домогтися збільшення частот процесора до 3. 0 Ghz.

Але не факт, що процесор пропрацює в такому стані довше ніж при частоті 1. 8 Ghz. Звичайно гарантій того, що ви зможете домогтися 50% збільшення частот вам ніхто не дасть, але при нескладних маніпуляціях збільшити на 20-30% частоту процесора в принципі не складе труднощів. У цій статті ми якраз поговоримо про те як розганяти процесор правильно.

До речі ми зачіпали тему. Там кілька все інакше, необхідно піднімати часто тому якщо хочете збільшити продуктивність в нових іграх, то почитайте статтю (посилання дана вище). Розгін процесора як розігнати процесор!

Збільшення частоти Одна з основних характеристик процесора, це його частота. Будь процесор також має такий параметр, як множник (число), який якщо помножити на частоту шини FSB, то можна отримати реальну частоту процесора. Тому найпростіший і безпечний спосіб розгону процесора через bios, це підвищення частоти системної шини, за рахунок якої збільшується частота процесора. У всіх варіантах частота процесора буде 2 ГГц.

Простота полягає в тому, що частоту або програмно з кроком в 1 МГц. Якщо раніше, такий спосіб міг запросто закінчиться для процесора сумно (згорянням). То на сьогоднішній день вбити багатоядерний процесор, простим збільшенням частоти, вельми проблематично. Варто починаючому оверклокеру переборщити з частотою процесора, як система відразу скине його налаштування за замовчуванням і після перезавантаження все буде нормально. BIOS і знайти там значення CU Clock, як показано на картинці.

Натисніть Enter на це значення і введіть частоту шини. поруч ви можете побачити множник процесора і ефективну частоту процесора 2. 8 GHz. Зверніть увагу, множник процесора на прикладі досить високий 14х при FSB 200MHz, я б рекомендував у такому разі збільшувати FSB з кроком не більше 5-10MHz (тобто збільшуватися частота буде на 70-140MHZ). У випадку з іншими значеннями множника і частоти, підвищуйте частоту шини з кроком не більше, ніж на 10%.

Поспішати при розгоні нікуди не потрібно, а з таким кроком нам буде легше обчислити найбільш оптимальну частоту для вашого ЦП в тестах. Якщо ви хочете добитися відчутних результатів при розгоні. То вам не обійтися без хорошого куллера, зверніть увагу на куллера компанії Zalman.

Тести проводимо з виміром температури і при максимальному навантаженні на процесор. Зробити це можна такими програмами, як Everest, 3D Mark.

Якщо температура при максимальному навантаженні вище 65-70 C, то необхідно, або збільшити швидкість роботи куллера до максимуму, або знизити частоту FSB. Зміна множника Множник процесор також можна міняти.

Це вплине на збільшення частоти ЦП. Наприклад, при частоті: шина 133 і коефіцієнт множення частоти 10; (1. 33 GHz) ви можете змінити коефіцієнт на 15 і в результаті отримати замість 1. 33 Ghz, 2. 0 Ghz. Не поганий приріст, чи неправда?

Ось тільки існує одне але, ваш процесор повинен бути з розблокованим множником, такі процесори зазвичай маркуються як Extreme в разі, якщо процесор Intel і Black Edition процесор AMD. Але навіть, якщо у вас не екстрим версія не варто засмутяться.

Адже при правильному підході першого варіанту можна домогтися чудових результатів. Хоча, швидше за все, вам не обійтися без. збільшення напруги. Принцип простий. Якщо ви на лампочку дасте більше напруги, ніж їй потрібно для світіння, то вона буде горіти яскравіше. Процесор, це річ складніша, ніж лампочка але зміст приблизно той самий.

Збільшення напруги дозволяє більш серйозно розігнати процесор. Щоб досягти стабільної роботи процесора, при більш високих частотах, необхідно збільшити напругу на нього. Тут необхідно враховувати кілька моментів: обов’язково поставте хороший куллер. не підвищуйте напругу більше, ніж на 0. 3 В. BIOS (клавіша Del при запуску ПК), після цього заходимо в пункт Power Bios Setup = Vcore Voltege і збільшуємо значення на 0. 1 В. Далі ставимо ваш кулер на максимум і ставимо частоту FSB вище. Тестуємо, якщо все нормально і продуктивність вас влаштовує, то на цьому можна зупиниться. Коли ви дійдете до критичного рівня продуктивності процесора (тобто при збільшенні на 3-5% частоти, відбудеться перезавантаження), раджу знизити частоту на 5%, таким чином ви закріпіть ваш розгін стабільною роботою на тривалий час.

BIOS, але і програмно, я рекомендую використовувати виключно BIOS. Load Optimized Default в меню BIOS. Це скине всі ваші налаштування розгону, і ви зможете нормально запустити систему.

Все. Тепер ви знаєте як правильно розігнати процесор. Сподіваюся що у вас все вийде і ви навіть зможете навчити ефективному розгону процесора інших. До речі я скоро випущу статтю яка дозволить добится без збільшення частот і всяких рекомендацій на тему як розігнати процесор через біос. щоб не пропустити.

Успіху і не забудьте нанести термопасту Рекомендую почитати.

Як розігнати процесор?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!