Як розподілити сімейний бюджет?

Як розподілити сімейний бюджет?

Цікаво, що сім’ї, чий дохід приблизно однаковий, ведуть свій бюджет по-різному, звідки і постійна нестача грошей. Як розподілити сімейний бюджет, знайти зайві гроші, щоб залишитися в приході? Проблема кишенькових дір зовсім не зникає при підвищенні заробітної плати.

Куди ж зникають гроші? Складати так нудно й складно.

Зовсім ні, процес стеження за грошима може бути дуже і дуже захоплюючим, і займе всього трохи часу (кілька хвилин в день). Можна вести бюджет по-старому в зошиті або завести блокнот на комп’ютері.

Перший крок у вирішенні завдання, як розподілити сімейний бюджет, підрахувати надходження. Для цього потрібно скласти зарплати всіх членів сім’ї і всі додаткові надходження (премії, гонорари, стипендії).

Щоб скласти список витрат, доведеться повозитися. Складіть табличку, де кожна колонка витрати, а рядок день. Щоб не заплутатися, не робіть занадто багато колонок (8-10 достатньо). Обов’язкова графа в таблиці Різне, якій можна позначати дрібні витрати, здатні дивним чином плодитися.

Заповнюйте таблицю протягом місяця, включаючи туди навіть куплену на ходу булочку. Підсумуйте суму за чеками (раз на 7 днів). Через місяць можна почати планувати, побачивши, де урізати. Тепер переходимо безпосередньо до вирішення проблеми, як розподілити сімейний бюджет. Можна розподілити гроші по конвертах, на яких написати: на одяг, на їжу, на транспортні витрати.

Не варто лукавити і тягнути з конверта, який не призначений для даних витрат. За допомогою таблиць, розрахунків, підрахунків і конвертів можна більш розумно керувати грошима.

Необхідні конверти: 1. Дорогі придбання.

На них потрібно відкладати 20% від залишку. Не варто брати в кредит, краще купувати за готівку, як тільки скупчилася потрібна сума.

2. На життя відкладається та сума, яка вистачить на місяць (на навчання, оплату комунальних послуг, телефону, транспорт, харчування та ін.) 3. Походи, подарунки. 20% потрібно приховати на приємне. Це можуть бути походи в кіно, гості, ресторан.

4. Резерв повинен бути обов’язково. На нього можна виділити 20% від залишку.

Ці кошти розраховані на непередбачені обставини, так що їх краще не чіпати. 5. Відпочинок 30% від залишку. Їх краще тримати в банку на власному рахунку. необхідно дотримуватися тим, хто постійно в боргах.

Для цього потрібно розділити всі витрати на три групи. Першу складатимуть харчування, навчання, комунальні послуги. Якщо складати меню на тиждень, то вдасться зекономити на харчуванні.

Допоможуть у цьому закупівлі оптом. Другу групу складуть поточні витрати, наприклад, плата за машину, Інтернет, мобільний зв’язок. Можна заощадити, правильно управляючи автомобілем (уникаючи різких прискорень). Третя група, з якої теж можна щось вижити, — походи в кіно, театр, необов’язкові обновки, загалом, приємне.

Ось кілька порад, як розподілити сімейний бюджет, зменшивши свої витрати: 1. Не тримайте гроші під рукою. Найкраще тримати їх на рахунку.

2. Не беріть із собою зайві гроші, а тільки суму, яку збирайтеся витратити. 3. Не купуйте диски, книги, краще обмінюйтеся ними або скористайтеся можливостями Інтернету. 4. Економте на сімейних пропозиціях походів у театр, філармонії, музеї. 5. Відмовтеся від щоденних дрібниць, на зразок чашечки кави.

6. Намічайте список покупок на початку кожного місяця. 7. Ведіть календар днів народжень, вносячи ці витрати при плануванні місячного бюджету.

8. Відкладайте на свята потроху. 1. На вихованні або освіті дітей (сюди входять і походи в музеї, зоопарки, на концерт, курси, танці, книги). 2. На робочих приладді. 3. На здоровому харчуванні. 4. На зусиллі.

Не полінуйтеся пройти кілька метрів до іншого магазину, в якому ті ж самі продукти коштують дешевше. Краще працюйте.

5. На настрої. Влаштовуйте собі маленькі свята.

Як розподілити сімейний бюджет?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!