Як розрахувати витрати?

Як розрахувати витрати?

Як відомо, собівартість являє собою загальну суму витрат на виробництво і реалізацію продукції. Т. е. підприємству необхідно придбати сировину для виробництва, матеріали та інші комплектуючі.

У процесі виготовлення використовуються машини та обладнання, які споживають електроенергію і можуть вимагати ремонту або ж заміни деталей. Природно, для виробництва необхідна і жива робоча сила, так витрати включають ще й заробітну плату співробітникам.

Реалізація готової продукції також вимагає певних коштів. Якщо ж всі ці витрати виразити в грошовій формі і скласти, отримаємо собівартість. В цілому, враховуючи економічні і технічні відмінності виробників, неможливо виділити єдине правильної схеми як розрахувати собівартість продукції.

Так, деякі управлінці виділяють в окремі статті витрати на оплату податків або ж орендну плату або ж складають власний алгоритм калькуляції. Одним з легких методів розрахунку собівартості є підсумовування постійних і змінних витрат підприємства.

Змінні витрати, як відомо, залежать від обсягів випуску і являють собою різні витрати на виготовлення одиниці продукції. Здавалося б, немає нічого легше, ніж скласти цифри з накладних, кошторисів або інших рахунків. З постійними витратами ситуація складніша: їх необхідно ще грамотно розподілити. Звичайно ж, не зовсім економічно правильно, але найпростіше просто розділити суму постійних витрат на кількість випущеної продукції.

Практика показує, що розподілити постійні витрати також можна виходячи з: — часових витрат часу на виробництво. Наприклад, для виготовлення продукту. А ми витрачаємо 2:00, В-5 годин, С-1 год.

За умови, що цих продуктів виробили рівна кількість, постійні витрати будуть розподілені так: А 2/8, В 5/8, С 1/8. Далі розглянемо алгоритм, як розрахувати собівартість продукції на плановий період по типовим статтями калькуляції.

Такий принцип калькуляції дозволяє підрахувати, скільки коштує виробництво продукту і по підприємству в цілому, і в окремому цеху. За допомогою розрахунку собівартості можна зрозуміти, які витрати відносяться безпосередньо до виробництва, а які до управління або обслуговування, скільки обходиться виробництво продукції, а скільки реалізація і т. д. Іноді ще виникає необхідність визначити с / с з позиції покупця, тобто коли відома тільки оптова чи роздрібна ціна. У такому випадку необхідно також відштовхуватися від витрат, але вже не підсумовуючи, а віднімаючи їх.

Так собівартість буде дорівнює роздрібна ціна торгова надбавка ПДВ акцизний збір (якщо є) закладений відсоток прибутку (або ж ціну поділити на 1 +% рентабельності).

Як розрахувати витрати?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!