Як свататися?

Як свататися?

Сучасне сватання кардинально відрізняється від давніх традицій, хоча дуже багато хто хоче провести сватання за всіма правилами. Якщо ви хочете, щоб сватання в наші дні було схоже на старовинний обряд, скористайтеся нашими порадами. Сучасний обряд сватання вимагає підготовки до церемонії.

Багато залежить від того, в якій країні ви перебуваєте. Зараз ми поговоримо про сучасний звичаї сватання в російській стилі.

Слід вибрати передбачуваний день для сватання, в наш час все так же вірять цифр і дат, тому стародавні повір’я залишилися актуальними. У середу і п’ятницю свататися не ходять, чи не сватаються і 13-го числа будь-якого місяця.

Найкращими днями для сватання вважаються магічні дати: 3-е, 5-е, 7-е і 9-е число кожного місяця. Сучасний обряд сватання не включає підготовку спеціальних обрядових предметів.

Раніше був необхідний рушник, вишитий спеціальним чином, спеціальний посуд, чітко дотримувалося час і навіть характер промов і поведінки майбутніх родичів. Дівчина під час сватання мовчки сиділа і у печі та вигрібала золу, спиною до сватів. Зрозуміло, сьогодні навряд чи знайдеться піч, а тим більше зола, набагато доречніше буде, якщо дівчина буде знаходитися у своїй кімнаті. Нареченому потрібно неодмінно підготувати два букета квітів, символіку яких краще знати точніше.

Так, молодий дівчині не дарують пишні багаті квіти, краще дарувати ніжний флердоранж, білі або рожеві троянди. Матері нареченої потрібно дарувати квіти, які висловлюють шану, повагу, захоплення красою. Букет для нареченої повинен бути оформлений трохи розкішніше, ніж букет для матері, однак, різниця не повинна бути надмірно контрастною, щоб не образити дам. Сучасні традиції сватання в цілому більше не включають матеріальних умовностей і обмежень, адже майбутні витрати на весілля з лишком окупають попередні зустрічі родичів.

Але раніше сватання, а тим болле заручини проходили з таким же шиком і розмахом, як і саме весілля, і часом обходилися родичам молодят набагато дорожче. Сватання в наш час що говорити і що робити? Сучасний обряд сватання не скасовує ролей нареченого, сватів і родичів молодих.

Свататися приходить жених, отже, сватам з його боку і надається перше слово. Якщо свататися йде тільки лише молода людина, його завдання підготувати хорошу мова, яка зуміє переконати батьків нареченої, що їм дістанеться гідний зять. Сватання це прохання руки у нареченої.

Змова наступна подія в циклі весільних обрядів увазі зарученая згодою батьків нареченої. Тому, якщо наречений і наречена хочуть дотримати всі обряди, завдання жениха не переконувати батьків, а показувати товар обличчям, тобто хвалити себе, коханого.

Сватання в наші дні тим і добре, що обряд в цілому спрощений і виглядає весело і без напруги. Це раніше сватали нареченому могли і відмовити, а то і виставити за двері, і ганьби потім було на все село. Сьогодні наречений йде свататися вже впевнений, що його приймуть, а, значить, можна і повеселитися в це свято. Ось тому мова нареченого може виглядати і зворушливо, і жартівливо. Батьки запрошують хлопця в будинок, він вручає квіти і продовжує себе нахвалювати.

Як це зробити на сучасному сватанні ніхто і ніколи не скаже заздалегідь. Багато що залежить від характерів людей, від сформованих відносин у родині. Ось чому раніше за справу бралися професійні свахи, які, будучи непоганими психологами, відразу Смекала, як краще повести розмову, що прикрасити, що висміяти, а що обійти своєю увагою. Тому, якщо наречений прийшов у будинок до нареченої зі сватами, мова починають саме вони. У такому дусі діалог можна продовжувати на власний розсуд.

Можна й поторгуватися, злегка принижуючи гідності нареченого, все це робиться в сучасних традиціях сватання за заздалегідь обумовленою схемою. Чим більше буде жартівливих торгів, тим веселіше пройде цей день. Важливо пам’ятати, що після того, як нареченого показали нареченій, свати з боку нареченої повинні сказати батькам нареченого або самому нареченому, дивлячись, хто був присутній на обряді, що все було добре і смачно, частування довелося до вподоби, наречений прийшовся до двору. Але тепер варто перевірити, а як живе наречений, чи так все гаразд, як розповідали свати. Сучасні звичаї сватання часто не включають цей етап, а він теж може бути дуже веселим.

Про те, як проходить сватання в будинку у нареченого, так звані оглядини, ми розповімо в нашій наступній статті.

Як свататися?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!