Як уявити команду?

Як уявити команду?

Я вважаю, що професіоналізм інженера є базовим фактором успіху в проекті. У аутсорсингових проектах до професіоналізму ще додаються вміння правильно висвітлити свою роботу (visibility) і завоювати довіру з боку Замовника (важливість цих якостей я описую в концепції). Але як же команді отримати хороший рівень довіри від Замовника? І як цього домогтися з самого початку роботи з Замовником та його командою?

Насправді придбання довіри з боку Замовника починається з самого першого дня роботи нової людини в команді, а іноді навіть і раніше. Починається все зі знайомства новачка з колегами. І це знайомство може бути дуже різним:

Почнемо з позитивного прикладу У моїй практиці був приклад, коли колеги з команди замовника завжди представляли нового співробітника як експерта в тій чи іншій галузі. Спочатку ми думали, що у них там насправді працюють тільки найкрутіші мега-експерти. Потім життя показала, що більшість з них насправді не краще наших хлопців, а були й приклади, коли деякі явно були слабкими.

Візьмемо типову ситуацію у вітчизняних проектах На відміну від Західних розробників, наші інженери в більшості випадків будуть дуже скромні при оцінці своїх навичок і вмінь. А представившись посередньо, ми не можемо розраховувати на повагу з першого дня роботи. А якщо так вийде і ми допустимо помилку, то автоматично понизите рівень довіри нижче плінтуса.

Саме дивно, що в першому випадку крім гарного іміджу новичек отримував сильний мотиватор. Адже свою експертність потрібно довести, а для цього потрібно викладатися! Тому в роботі з Замовником та віддаленою командою завжди потрібно дотримуватися правила:, але тільки з найвигіднішого боку. Як це працює? Представивши людини на належному рівні, ми відразу ж виграємо кілька очок в карму довіри для нього.

Його ідеї будуть сприйматися як корисні, а його професійну думку буде враховано. Якщо все піде добре, то він цю репутацію зміцнить і швидше стане повноправним гравцем в команді. Якщо ж людина не дотягне до рівня, на якому ви його представили, то у нього буде якийсь запас довіри, який дозволить безболісно помилитися хоча б на початку проекту.

Висновок: Як не крути, а гарна рекомендація для нового співробітника є дуже ефективним способом підняти рівень довіри з боку Замовника та його команди. Головне, щоб менеджер вчасно це зробив!.

Як уявити команду?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!