Як уявити себе на конкурсі?

Як уявити себе на конкурсі?

Конкурс Вихователь року проводиться щороку. Починається він в дитячому саду, а закінчуються всеросійським етапом. Перемогти хочеться кожному, а для цього необхідно бути відмінним професіоналом і при цьому вміти представити свою роботу. Умови такого конкурсу включають не тільки уявлення педагогічної концепції і відкрите заняття, а й візитну картку. Вона являє собою виступ, в якому необхідно коротко, зрозуміло і цікаво представити свою роботу. — Посібники, зроблені вихователем; — комп’ютер з графічним редактором і програмою Power Point.

Складіть приблизний план свого виступу. В умовах конкурсу зазвичай вказується, скільки часу повинна займати ваша візитна картка, але це фактично єдина обов’язкова умова. Все інше вашу творчість. Визначте завдання свій роботи. Розкажіть про те, як ви стали вихователем і за якими програмами працюєте.

Якщо у вага є авторська методика, обов’язково про це згадайте. Обгрунтуйте, чому вона краще за інших і які результати дає. Подумайте, як представити викладені на папері сухі факти, щоб глядачам і журі було цікаво. Багато хто намагається перекласти відомості про свою діяльність у вірші. Не варто цього робити, якщо у вас немає яскраво вираженого поетичного дару.

Оцініть свої можливості і вирішіть, що у вас виходить найкраще. Форма візитної картки може бути будь-який, від ділової гри до мультфільму. Якщо ви володієте графічними програмами, створіть комп’ютерну презентацію. У ній можна розповісти і про себе, і про життя групи.

Підберіть і відскануйте фотографії та дитячі малюнки. Розташуйте їх у потрібному порядку.

Знімки потрібно підбирати такі, на яких дія зрозуміло і без пояснень. Напевно у вашій педагогічній діяльності були веселі моменти. Знайдіть їм місце в презентації. Можна зняти і відеофільм.

Звичайно, готувати його потрібно не в останній вечір перед конкурсом. Попросіть допомогти батьків. Напевно хтось з них знімав дітей на ранках або під час режимних моментів.

Виберіть найяскравіші фрагменти, доповніть їх фотографіями. У цьому випадку буде потрібно ще й авторський текст. Він може бути серйозним або з гумором.

Слідуйте правилу, що текст не повинен повторювати те, що глядачі і так бачать на екрані. Відеоряд і звук повинні доповнювати один одного. Якщо серед батьків є людина, які вміє і любить монтувати фільми, попросіть його допомогти.

Запросіть глядачів у казкову подорож. Казку можна розіграти прямо в залі або зробити мультфільм. Уявіть себе Попелюшкою, сестричка Оленка або будь-яким іншим казковим персонажем. Розкажіть, як Оленка стала вихователем і з якими недобрими персонажами їй довелося зустрітися.

У вигляді цих персонажів можна представити перші труднощі, незрозумілу нову програму і багато іншого, з чим кожен педагог стикається мало не кожен день. Якщо ви добре володієте комп’ютерною анімацією, можна зробити навіть цілий фільм за такою казці. Але це може бути і спектакль реальної дії, і розповідь з ілюстраціями.

Можна уявити свою роботу і у вигляді ділової гри. Уявіть, що глядачі і журі це діти.

Досить часто такі конкурси судить не тільки професійне журі, а й учнівське. Це можуть бути учні старших класів або студенти педагогічного коледжу. Вони зазвичай беруть участь в подібних іграх із задоволенням. На початку такого заняття скажіть два слова про себе і про те, яке заняття ви проводите.

Зробити це можна у вигляді сюрпризних моменту, приблизно так само, як і на занятті з малюками. Ви можете з’явитися перед вашими «дітьми» в образі будь-якого персонажа, від Василіси Премудрість до героя диснеївських мультфільмів.

Придумайте цікаві завдання з тієї теми, за якою ви працюєте. Учасники можуть відгадувати загадки, малювати, грати в рухливі ігри.

В останньому випадку необхідно заздалегідь оглянути місце проведення та подбати про те, щоб простору було достатньо.

Як уявити себе на конкурсі?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!