Як вибрати дриль?

Як вибрати дриль?

Серед електроінструменту, схоже, немає нічого більш важливого і затребуваного, ніж дриль. Це всього лише двигун з ручкою і вимикачем, і місце патрон куди Ви можете вставити все, що хочете змусити обертатися. Складно уявити собі життя без дриля. Електричний дриль свердлить отвори, пробиває дірки в бетоні, перемішує фарбу або розчин, заплітає кабель в косичку, чистить труби каналізації, обдирає стару фарбу, шліфує і полірує. Незважаючи на простоту концепції, існує безліч різновидів дрилів і їх спеціальні версії.

Я легко нарахував дев’ять, але, можливо, щось і упустив. Якби Вам довелося обмежувати себе єдиною дрилем, це був би найкращий, універсальний варіант.

Бездротова дриль з таким же патроном m, може бути, була б ще краще. Але якщо у Вас немає під рукою запасних батарей, акумуляторна дрель швидко перетворюється в самий незручний молоток. Провідна дриль з набагато меншою ймовірністю, ніж акумуляторна, затихне у Вас в руках в процесі свердління і вона буде продовжувати обертати патрон навіть після просвердлювання сотень отворів або закручування тисяч гвинтів до тих пір, поки Ви оплачуєте рахунки за електрику. m дюйма вказує на діаметр різьби вала дрилі, куди накручується патрон. Для дрилів різної потужності можуть застосовуватися різні патрони, а значить і розмір різьби кріплення патрона може бути різним.

Це важливо розуміти, якщо буде необхідність змінити патрон: для кожної дрилі вказані цифри, що визначають який патрон до неї підходить. І ця цифра (m) — не те ж саме, що і максимальний діаметр свердла для даного патрона. Найчастіше, для дрилі 500 Вт і патрона m максимальний діаметр свердла (мається на увазі той його ділянка, яка затискається в патроні) 13 мм. Букви VSR у назві дрилі всього лише абревіатура від англійського Variable Speed / Reverse, тобто Мінлива Швидкість / Реверс.

Це стандартні функції типовою сучасної електричної дрилі і сьогодні ця напис подібна тому, як якби на автомобілі красувалася гордовита напис Чотири колеса і гальмо! Якщо ж Ви розглядаєте можливість придбання одношвидкісний дрилі без реверсу, Ви йдете не в тому напрямку.

Характеристики, які слід розглянути при виборі такого важливого інструменту, як дриль це її ергономіка, вартість, потужність, плавність регулювання і довговічність. Для звичайної роботи по дому досить мати електродриль потужністю 500 Вт.

Як показує практика, це найбільш універсальний варіант. Така дриль на 100% відповідає тій роботі, яку Ви можете виконувати по дому самостійно. Дриль в 500 Вт досить потужна, щоб свердлити все, від дерева до бетону. Вона досить маленька, щоб працювати в не самих зручних місцях. І Ви завжди можете використовувати її як шуруповерта.

Менш потужна дриль не впорається зі свердлінням отворів в бетоні (або ризикує згоріти на цій роботі) і обмежена в діаметрі свердел. Робота потужнішою дрилем супроводжується набагато більшим шумом, така дриль більше за розмірами і значно важче: можливо, це здасться дрібницями, але це позначається на настрої і комфорті при роботі. Поганий настрій погана робота поганий результат. Швидкозатискний патрон дуже зручний, щоб замінювати свердла без використання спеціального ключа, який завжди норовить загубитися.

Але у всьому є свої переваги і недоліки. Патрон із затиском за допомогою ключа, зазвичай, дозволяє затиснути свердло більш надійно.

Швидкозатискний (самозатискного) патрон дуже зручно, але якщо Вам потрібна така ж надійність кріплення свердла, як у патрона під ключ, якісна швидкозатискна версія дешевою не буває. Бюджетний варіант швидкозатискного патрона програє в зусиллі утримання свердла. Ви можете почитати в Інтернеті різні спеціальні форуми, щоб вибрати собі марку дриля. Я можу рекомендувати, наприклад, дриль DWT SBM-500 тільки тому, що мені вона чесно служить вже кілька років, я повністю задоволений її роботою і не було жодного випадку, де б ця дрель мене чимось не влаштувала.

Я свердлив все від пластику і стали до бетонних стін, виготовив з її допомогою кілька наборів меблів, повісив більше десятка навісних шаф, кріпив до стіни водопровідні труби та змішувачі, зібрав кілька стінних конструкцій, закрутив сотні шурупів. І до цих пір дриль практично в первісному стані.

Лише раз довелося розібрати і почистити регулятор оборотів від потрапила всередину цементного пилу. Ще одна позитивна якість дрилі наявність кріплення під пояс дуже зручне пристосування, коли робота виконується на підвищенні і нікуди на хвилину-другу відкласти дриль. Крім DWT SBM-500 я б міг рекомендувати звернути увагу на такі дрилі, як

Интерскол ДУ-580ЕР або Black Decker KR504. Интерскол ДУ-580ЕР це приблизний аналог дрилі DWT SBM-500, але трохи важче її і без кріплення під пояс.

Дриль Black Decker KR504 володіє чудовими характеристиками і при цьому має малу вагу всього 1, 6 кг, що на 600 грам легше, ніж Интерскол!.

Як вибрати дриль?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!