Як вибрати телескоп?

Як вибрати телескоп?

Вибір телескопа, з одного боку, не так простий при величезній кількості представлених на ринку моделей, а з іншого і не так складний, якщо уявляти, якими критеріями при виборі треба керуватися. Звичайно, найпростіший спосіб звернутися за допомогою до професіоналів у цій галузі, зокрема в наш магазин, з проханням допомоги у підборі кращого телескопа.

Взагалі поняття кращий телескоп як таке позбавлене сенсу, будь телескоп має право на існування і має свої можливості. Питання тільки в одному наскільки він кращий конкретно для вас? Насправді, при виборі телескопа слід керуватися наступними нескладними критеріями: Треба визначитися з бюджетом на покупку телескопа. Іноді покупці кажуть бюджет не важливий.

Але при такому підході незрозуміло, як вибирати з величезної кількості представлених на ринку моделей. Справа в тому, що в кожному ціновому сегменті є моделі більш вдалі і менш вдалі.

Треба визначитися з майбутнім місцем експлуатації телескопа. Тільки ви самі можете визначити для себе, де ви будете дивитися в телескоп і які у вас для цього умови чи то це тільки балкон в міському будинку, чи то у вас заміський будинок або дача, то чи вам потрібно невеликий траспортабельний телескоп для поїздок і пр . Що ви хочете в телескоп побачити?

Взагалі спостережувані астрономічні об’єкти поділяються на два основні класи об’єкти Сонячної системи (Місяць, планети, астероїди, комети) та об’єкти далекого космосу (зоряні скупчення, туманності, галактики). Реально немає універсальних телескопів, які однаково добре показували б всі перераховані типи об’єктів, якісь телескопи більше заточені під Сонячну систему, інші краще покажуть слабосвітних об’єкти далекого космосу.

Чи плануєте ви займатися астрофотографією? Знімки Місяця-планет можливі практично на будь-якому телескопі, астрофотографія об’єктів далекого космосу — процес технічно дуже складний і фінансово затратний. Чи плануєте ви розглядати в телескоп об’єкти на земній поверхні, тобто використовувати телескоп як великий зорової труби?

Дзеркальний телескопи дають зображення перевернуте догори ногами, лінзові і дзеркально лінзові дають зображення пряме. Після визначення особисто для себе цих моментів ви або самостійно обираєте відповідну вам модель телескопа з безлічі представлених на сайті, або дзвоніть нам і ми підбираємо вам найбільш якісне і оптимальне від різних виробників, виходячи з конкретно ваших запитів.

І останнє. Існує золоте правило в аматорській астрономії найкращий телескоп не той, який найпотужніший і напханий електронікою, а той, в який ви частіше спостерігаєте.

Як вибрати телескоп?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!