Як відрізати кут?

Як відрізати кут?

Стельовий плінтус застосовується для приховування нерівностей на кордоні стіни зі стелею, надаючи інтер’єру естетичну завершеність. Як вирізати кут стельового плінтуса без стусла і з його допомогою з першого разу це актуальна проблема, якої буде присвячена ця стаття.

Стельовий плінтус або ліпнина може бути виготовлена і пінополістиролу, полівінілхлориду або поліуретану, також застосовуються. Наукове правильна назва стельового плінтуса жолобник. Поліуретанові плінтуси найякісніші, вологостійкі, міцні і еластичні. Недоліком поліуретанових плінтусів є залежність від різких перепадів температури. Це призводить до потріскування плінтуса при знаходженні його, наприклад, над газовою плитою.

Після різання таких плінтусів у них можуть накопичитися залишкові деформації, які можуть призвести до викривлення плінтуса або кута. Галтелі з полістиролу або пінополістиролу мають майже всіма перевагами поліуретану. Однак, при механічних впливах легко ламаються. Найдешевшими є плінтуси з полівінілхлориду (ПВХ). Недоліками цих плінтусів є неможливість усунення вм’ятин, електростатічность.

Галтель буває різної форми, довжини і ширини, рельєфна і без рельєфу. Зазвичай приклеюється клеєм до стику стіни і стелі. Рада! Не використовувати широкий стельовий плінтус на низькі стіни і навпаки, вузький стельовий плінтус НЕ клеїти на високі стіни.

Для стін висотою 2. 75 м часто застосовується стельовий плінтус шириною 45 мм. Для галтелі продається фурнітура у вигляді куточків, зроблених з того ж матеріалу, що і жолобник. Куточки бувають зовнішні і внутрішні.

Вони приклеюються в кутах кімнати, в які вставляється плінтус. При відмові від використання куточків і прийняття рішення стикувати дві суміжних галтелі прямо на розі, найбільшу складність представлятиме завдання, як правильно вирізати кут стельового плінтуса. Для того, щоб не було щілин у кутах стін, розглянемо як відрізати кут стельового плінтуса з використанням наступного інструменту:

Стислі являє собою лоток з прорізами під певним кутом. Для обрізання плінтуса з пластику досить використовувати стусло з кутами 45 і 90 градусів. Як вирізати внутрішній кут стельового плінтуса?

Галтель прикладається до місця приклеювання і здійснюється вимір. Кладеться плінтус верхньою частиною, яка буде приклеюватися до стелі, на дно лотка так, щоб нижня частина тулилася до стінки стусла.

Планується ріжеться пилкою по металу або гострим ножем без натискань під кутом в 45 градусів за прорізи лотка, як зазначено на малюнку нижче. Якщо при різанні докласти надмірне зусилля, то на плінтусі можуть виникнути відколи.

Аналогічним чином відрізається суміжний плінтус за іншою прорізи в 45 градусів. Прикладається два плінтуса до місця приклеювання і при необхідності усуваються дрібні щілини, коректуючи зріз гострим ножем. Щоб швидше дізнатися, як зрізати кут стельового плінтуса, потрібно потренуватися на його маленьких шматочках.

Як вирізати зовнішній кут стельового плінтуса? Необхідно покласти плінтус на дно лотка тією стороною, яка буде приклеюватися на або іншому приміщенні, аналогічно, як і для різання внутрішнього кута. Для відрізання зовнішніх кутів на галтелі потрібно використовувати інші прорізи в 45 градусів, як зображено на малюнку вище.

Рада! Часто з’являється задача обрізати зовнішній кут з одного боку галтелі, а внутрішній кут з іншого боку. Перед тим як вирізати зовнішній кут стельового плінтуса, виріжте спочатку більш складний внутрішній кут. В іншому випадку, через укороченого зіпсованого плінтуса може виникнути нестиковка в одному з кутів.

Якщо немає можливості використовувати стусло, і ви не знаєте, як обрізати кут стельового плінтуса без стусла, то можна застосувати такі способи: За допомогою розмітки на стіні можна отримати непоганий результат.

Відрізати плінтус під кутом 90 градусів. Прикласти до кута так, як він буде приклеюватися. Накреслити лінію на стелі.

Так само розмічаємо і другу жолобник з іншого боку кута в місці примикання до кута. Маємо розмітку на стелі у вигляді двох пересічених ліній. Точку перетину переносимо по черзі на 2 стельових плінтуса. Притуливши до кута, проводимо лінію від перенесеної точки до іншого краю плінтуса. Проведена лінія є лінією зрізу.

Докладаємо до кутку приміщення і коригуємо кут плінтуса, підрізаючи ножем. Стислі можна намалювати на листку паперу, дошці або картонці. Для цього необхідно провести дві паралельні лінії і відкласти необхідні кути з потрібним градусом. Кути можна відкладати за допомогою транспортира.

Для відрізання плінтуса під кутом застосовуємо методику аналогічну відрізанню з наявністю стусла. А саме, виставляємо плінтус паралельно одній з ліній і відрізаємо під кутом. Дуже часто люди стикаються з нерівними стінами в квартирі. Якщо відрізати суміжні плінтуса під кутом в 45 градусів, то за кривизни стін вийде велика щілина. Рівність кутів у кімнаті можна перевірити за допомогою куточка.

Як відрізати кут плінтуса стельового, коли кут кімнати не 90 градусів? У цьому випадку стусло не знадобитися, бо треба визначати і змінювати градус кута різання.

Саме тому зручно користуватися намальованим стусло. Як правильно вирізати кут на стельовому плінтусі відео-інструкція знаходиться в цій статті.

Як відрізати кут?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!