Як відучити брехати?

Як відучити брехати?

Питання у мене такий. Є люди брехуни. Брешуть з приводу і без нього. Чи можна відучити їх від цієї шкідливої звички? Доброго часу!

Відучити від цієї звички? Не знаю, я не пробував.

Я думаю, що спочатку брехня (обман і брехня) це, так би мовити, пристосувальні стратегії. Навряд чи люди брешуть заради самого брехні. І коли батько грізно запитує: «Хто розбив мамину вазу?! «, А його син показує пальцем на кішку (хоча розбив сам), то він явно не бреше заради самого брехні.

Він робить це заради того, щоб уникнути покарання (наприклад). А потім ми брешемо в сотнях інших випадків. Брехня це інструмент, за допомогою якого ми домагаємося того чи іншого бажаного результату.

Або уникаємо небажаного. Якщо людина хронічно бреше це означає, що він хронічно переконаний в тому, що брехня приносить йому більше якоїсь користі, ніж, наприклад, правда. Я не впевнений, що його можна переконати в цьому, бо він переконаний в тому, що так краще.

Це його переконання, ясно річ, не усвідомлене, а несвідоме. Хоча буває і усвідомленим вибором (на цю тему можна подивитися фільм «Детектор брехні», у головній ролі Тім Рот). Ось, дивіться: наприклад, Ви найбільше говорите правду, правду і правду.

Це Ваш вибір. Я вважаю, що Ви впевнені в тому, що це правильно. Чи легко Вас переконати в цьому? Чи легко Вас відучити від цієї «шкідливої» звички «? Я думаю, що або важко, дуже важко, або неможливо зовсім.

Так і брехун: у нього теж є переконаність у своїй правоті. Ви в рівній мірі з брехуном користуєтеся одними і тими ж системами переконань: за силою вони однакові, але за змістом протилежні.

Уловлюєте мою думку?! Тобто, якщо Ви хочете перевчити (відучити) брехуна, то спробуйте уявити собі, яка сила змогла б Вас відучити від «правди»? Що це могло бути? І якщо Ви знайдете такий засіб, то, значить, брехуна теж можна перевчити. Якщо ж ні, то брехуна ніщо не змінить.

Подумайте над цим. Але врахуйте, що це має бути такий засіб, така сила або такий спосіб, після якого людина (Ви) щиро расхочется виглядати правдецом і захоче брехати.

Якщо Ви такий засіб знайдете воно принципово застосувати і до брехунам (і він расхочется брехати і захоче частіше говорити правду). А якщо ні, то це «невиліковно».

Мої найкращі побажання! Віт Ценев.

Як відучити брехати?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!