Як виглядає лишай?

Як виглядає лишай?

Лишай досить поширене інфекційне захворювання, яке вражає одна ділянка шкіри або декілька. Це високозаразное шкірне захворювання, що передається контактно-побутовим шляхом. Найчастіше лишай вражає людей зі зниженою імунною системою, перенесли важкий стрес або мають важкі хронічні захворювання, а також дітей, так як їх імунітет ще незміцнілий, можлива і спадкова схильність. Зазвичай основними ознаками позбавляючи у людини бувають: При появі подібних симптомів, щоб встановити точний діагноз, визначити вид лишаю, необхідно звернутися до лікаря дерматолога.

Лікування буде залежати від типу збудника, до того ж необхідно диференціювати лишай від інших захворювань, так як деякі симптоми позбавляючи у людини схожі з іншими проявами шкірних хвороб. Збудниками позбавляючи у людини виступають мікроскопічні гриби і деякі віруси. Існують наступні види збудників: зооантропофільнимі гриби, що провокують розвиток лишайним уражень шкіри людей і тварин, такі лишаї здатні передаватися від зараженої тварини, найчастіше кішки або собаки до людини.

Антропофільние гриби, вражають тільки людську шкіру, передаються виключно від контакту з хворою людиною. Геофільние гриби, передаються людині тільки при контакті з землею. Віруси, ними можуть бути викликані рожевий або оперізуючий лишай. Деякі види вірусів перебуваючи в організмі здорової людини ніяк не проявляються, але при ослабленні імунітету викликають лишай.

Існує шість видів лишаю, що вражають людину. Ознаки захворювання залежать від виду грибка, вірусу і від специфічної реакції організму людини на життєдіяльність збудника.

Як виглядає лишай у людини і які види зустрічаються: Збудник стригучого позбавляючи гриб трихофітон, він буває і антропофільний, і зооантропофільнимі. Найчастіше він вражає дитячий організм. Локалізується стригучий лишай на волосистій частині голови, на шкірі обличчя, шиї, плечей, у чоловіків в області бороди, тому зараження відбувається при близькому контакті з хворим, користуванні однієї гребінцем або одним головним убором.

Спочатку з’являється набряк одне рожеве, червоне пляма на волосяному ділянці з чіткими межами У центрі плями шкіра починає лущитися, лусочки мають білуватий колір Наявні волосся на вогнищі обламуються від кореня на 1-3 мм.

або рідшають Хвороба спочатку протікає безсимптомно, розпізнається не відразу, з часом проявляється свербінням в місці ураження Якщо стригучий лишай виникає на шкірі без волосся, то він виглядає як блідо-рожеві плями з окантовкою по краях у вигляді валика.

Всі про його ознаках і лікування можна дізнатися з нашої статті. Рожевий лишай, або лишай Жибера У цього виду позбавляючи поки не доведений точний збудник захворювання, але припускають, що це вірус.

Виникає лишай Жибера після переохолодження, в осінньо-весняні періоди і у жінок зустрічається частіше. Локалізується лишай на животі, на спині, грудях, на плечах, з боків, в складках шкіри. У центрі плями шкіра суха, злегка лущитися Докладніше про читайте в нашій статті.

Збудником даного виду позбавляючи є гриби мікроспоріум каніс. Цей грибок живе на шерсті домашніх тварин, найчастіше у кішок, хворіють в основному діти. Розташовується даний вид позбавляючи не тільки на волоссі, але також на руках, ногах, обличчі і шиї

Плями блідо-рожевого кольору, в центрі лущаться, а по краях мають затемнений валик На відстані 5-8 см. від коренів волосся ламаються Цей лишай не супроводжується вираженим шкірним сверблячкою. Про читайте в нашій статті.

Висівковий лишай або різнокольоровий, кольоровий лишай Цей вид також теж викликається грибками.

Провокують розвиток позбавляючи гормональні зміни, підвищена пітливість, дуже жирна шкіра, використання жирних кремів, тривале перебування на сонці. Найчастіше вражає плечі, спину, груди і живіт.

Утворюються плями різних форм і розмірів. Найчастіше вогнища великих розмірів, овальної або круглої форми, якщо плями невеликих розмірів, то вони зливаються і утворюють великі вогнища з кривими краями

Взимку рожеві й коричневі вогнища виділяються, стають темнішими, ніж природні ділянки шкіри Висівкоподібний лишай затяжна хвороба, розтягується на роки

Шкіра при різнобарвному лишаї трохи лущитися. Детальніше про читайте в нашій статті. Збудником оперізувального лишаю є вірус герпесу.

Локалізується оперізуючий герпес в основному в області межреберий, по ходу міжреберних нервів, буває і на інших ділянках тіла, де проходять великі нервові стовбури. Як і всі лишаї, оперізуючий лишай вражає людину після сильного стресу, або після переохолодження, при зниженні імунітету, в літньому віці.

У дітей герпетична інфекція може протікати як вітряна віспа. Біль і свербіж в області ребер, найчастіше на одній стороні грудної клітини Через кілька днів пухирці спустошуються, утворюючи невелику скориночку Самим відмітним симптомом оперізувального лишаю є виражена біль, так як вірус вражає міжреберні та інші нерви Небезпечна форма оперізувального лишаю-очна, оскільки без своєчасного та ефективного лікування можна втратити зір

Детальніше про читайте в нашій статті. Збудника цього виду позбавляючи медицина поки не знає. Імовірно причина захворювання криється в алергічної схильності хворого, в хронічному стресі або вірусні інфекції. Частіше хворіють жінки, люди з захворюваннями шлунково-кишкового тракту, або з цукровим діабетом.

Вражає плоский лишай нігті, шкіру на грудях і животі, слизові оболонки. На нігтях руйнування нігтьових пластинок, крошение нігтів

На порожнини рота, статевих органах з’являються на слизових оболонках плоскі сірі або рожеві горбки Червоний плоский лишай може протікати у вигляді: висипання у вигляді кілець кільцеподібний, еритематозний у вигляді м’яких червоних горбків, бородавчатий горбки з нерівною поверхнею у вигляді бородавок, ерозивно-виразковий поява виразок і ерозій у місцях ураження.

Як виглядає лишай?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!