Як викрутити свічку?

Як викрутити свічку?

Викручуємо зламану свічку запалювання правильно Насамперед слід відкрити ту частину свічки, яку видно неозброєним поглядом. Далі виробляється від’єднання всіх контактів зламаною свічки, яку, власне, і планується зняти, а потім замінити. Контакти необхідно від’єднувати вкрай акуратно, уникаючи різких рухів. Наступний етап очищення того місця, де розташовувалася свічка запалювання. Очищення виконується за допомогою спеціального приладу, що генерує стиснене повітря і подає його через спеціальну насадку тоненькою трубки.

Місце розташування свічки слід очищати максимально ретельно. Справа в тому, що саме в цьому місці у великій кількості скупчуються різні забруднення і різноманітні відкладення.

Потім потрібно скористатися динамометричним ключем, який дає можливість регулювати прикладну силу. Слід зазначити, що навіть досвідчені водії в цьому випадку іноді намагаються використовувати замість динамометричного ключа звичайний.

Однак такий фокус не пройде. Справа в тому, що використовуючи звичайний ключ, неможливо зайти в колодязь свічки запалювання. Кожна свічка запалювання, разом з тим, має так званим шестигранником під ключ, розташованим майже прямо в середині пристрою. Поломка ж свічки запалювання часто доводиться НF верхню частину, а саме на ребристий ізолятор, всередині якого є контактний стрижень і контактна гайка, яка часто іменується штекерной. Необхідно також відзначити, що штекерная гайка розташовується прямо над керамічним ізолятором.

Отже, саме час приступити до безпосереднього викручуванню зламаною свічки запалювання. Для виконання цієї процедури слід надіти динамометричний ключ на частину свічки запалювання, яка залишилася після поломки. Потім потрібно максимально плавними і гранично акуратними рухами почати повертати ключ. При здійсненні поворотів ключа подовжувач, головка і, звичайно, комірець повинні силами людини, що виконує ремонтні роботи, утримуватися строго по осі свічки.

Всі рухи ключем слід здійснювати без поспіху і без прикладання зайвих зусиль. На цьому етапі недосвідчені водії, які вирішили викрутити зламану свічку самостійно, часто намагаються добитися результату силою. Цього слід уникати. Сумним наслідком цього (спроб викрутити свічку швидко, прикладаючи зайву силу) стає зірвана різьба, розташована в головці двигуна.

І в цьому випадку самовпевненому і недосвідченому автомобілісту, що вирішив виконати ремонт своїми руками, доведеться, до всього іншого, ремонтувати зірвану різьбу. Слід уважно прислухатися до звуків, що виникають під час викручування зламаною свічки. У тому випадку якщо при викручуванні буде чути скрегіт, то ймовірно, свічка викручується добре.

Проблем не виникло. Якщо ж після здійснення невеликого повороту помітно зменшилася опір, то цілком імовірно, що сталося розплавлення металу, яке при подальшому виконанні викручування (достатньо навіть 15-20 градусів) цілком може стати причиною зриву різьби.

При виникненні такої проблеми слід залити в гніздо свічки запалювання розчинник. Особливою популярністю в середовищі автомобілістів, що займаються самостійним ремонтом автомобіля, користується розчинник WD-40. За допомогою цього або аналогічного розчинника, що заливається в гніздо свічки, промивається різьба, що дозволяє продовжити процедуру викручування.

Після заливки розчинника слід почекати третину або чверть години і тільки після цього приступати до подальшого викручування. Свічку слід провертати плавними рухами спочатку в одну сторону, а потім в іншу.

І так по черзі до тих пір, поки свічка запалення не викрутиться, що не зірвавши різьби. Отже, в рамках даного матеріалу було дано докладну відповідь на питання про те, як викрутити зламану свічку запалювання. Наостанок слід зазначити, що всі вище наведені ремонтні роботи повинні здійснюватися з дотриманням техніки безпеки на холодному двигуні. Справа в тому, що при нагрітому двигуні алюмінієва головка розширюється кілька сильніше, ніж свічка запалювання.

І саме через це може статися банальне затискання свічки в спіралях різьблення.

Як викрутити свічку?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!