Як вирішувати завдання з хімії?

Як вирішувати завдання з хімії?

Методи рішення задач з хімії. Завдання на висновок хімічної формули речовини Розділи: Із завданнями на висновок хімічної формули речовини учні зустрічаються при проходженні програми хімії з 8 по 11 класи.

До того ж, даний тип задач досить часто зустрічається в олімпіадних завданнях, контрольно вимірювальних матеріалах ЄДІ (частини В і С). Діапазон складності даних завдань досить широкий. Як показує досвід, у школярів часто виникають труднощі вже на перших етапах рішення при виведенні молярної маси речовини. У даній розробці пропонуються завдання на знаходження формули речовини, виходячи з різних параметрів в умовах. У представлених завданнях наведені різні способи знаходження молярної маси речовини.

Задачі складені таким чином, щоб учні могли освоїти оптимальні методи і різні варіанти рішення. Наочно демонструються найбільш загальні прийоми рішень. Для учнів пропонуються вирішені завдання за принципом наростання складності та завдання для самостійного вирішення.

Наводиться приклад розв’язання задачі Масова частка кисню в одноосновной амінокислоті дорівнює 42, 67%. Встановіть молекулярну формулу кислоти. Відносна щільність вуглеводню за воднем, що має склад: w (С) = 85, 7%; w (Н) = 14, 3%, дорівнює 21. Виведіть молекулярну формулу вуглеводню. Визначте молекулярну формулу алкана, якщо відомо, що його пари в 2, 5 рази важче аргону.

Масова частка вуглецю в з’єднанні дорівнює 39, 97%, водню 6, 73%, кисню 53, 30%. Маса 300 мл. (Н. у.) Цього з’єднання дорівнює 2, 41 м. Виведіть молекулярну формулу цієї речовини. Яка молекулярна формула вуглеводню, що має щільність 1, 97 г / л, якщо при згорянні 4, 4 р. його в кисні утворилося 6, 72 л. СО2 і 7, 2 м. Н2О.

З’єднання містить 62, 8% PSP і 37, 2% F. Маса 118 мл даного з’єднання при 70 і 98, 64 КПа дорівнює 0, 51 м. Вивести формулу сполуки.

Як вирішувати завдання з хімії?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!