Як виростити гарбуз?

Як виростити гарбуз?

Якщо гарбуз посіяти рано, насіння може загнити. У кожну лунку поміщають по два насіння. Краще, щоб вони були трохи пророслі (корінець 0, 5 см) тоді на 100% зійдуть. Але в середній смузі краще все-таки підстрахуватися і виростити розсаду і, і гарбуза, а в обов’язковому порядку, по-іншому не вийде.

Обсяг горщика 6 червня або 8 8 см. Грунт можна купити в магазині (ту, що призначена для огірків) або зробити самим, змішавши, перепріли тирса (2: 1: 1). На 1 кг суміші додають чайну ложку КЕМІРА або нітроамофоски. Набивають нею горщики і добре поливають.

Перед посівом насіння потрібно замочити: в блюдечко покласти чотири шари паперових серветок, змочити водою, розкласти і все це накрити целофановим пакетом (щоб вода не випаровувалася). Протягом десяти днів його періодично відкривають для провітрювання. Пророслі насіння повинні мати корінець довжиною 0, 5 1 см. висівають в горщики не раніше 15 20 травня.

Стандартна розсада являє собою сіянець заввишки 10 15 см з двома справжніми листям інтенсивно-зеленого кольору. Розсаду висаджують у добре підготовлену землю. Для цього восени грунт глибоко перекопують, вносять перегній або компост (на бідних грунтах 3 травня кг/м2), мінеральні добрива (30 +40 г/м2) і вапно (200 г/м2).

Схема посадки для гарбуза 100140 см (для кущових достатньо 100 100 см). Гарбуз потрібно своєчасно рихлити, підгортати, поливати і підгодовувати раз в 2 2, 5 тижні. Вона добре реагує як на (наприклад, розчин коров’яку 1: 10), так і (нітроамофоска, Кемира-Універсал). Під час цвітіння бажано додатково використовувати калійні добрива (15 +20 г/м2). Розпушують грунт 3 4 десь, поки кущ не розростеться.

Щоб плоди краще росли і швидше дозрівали, батоги прищипують на другому аркуші після зав’язі. Збільшити кількість зав’язалися плодів допоможе штучне запилення.

Збирають гарбуз до заморозків, коли вона набуває властиву сорту забарвлення або на корі з’являються жовті плями. Якщо прибрати пізніше, вона не буде зберігатися.

Як виростити гарбуз?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!