Як вижити в тайзі?

Як вижити в тайзі?

ОСОБЛИВОСТІ ВИЖИВАННЯ В ТАЙЗІ. — Наявність кровосисних комах (комарі, мошки, гнус, кліщі). Для захисту від укусів необхідно щільно застебнути рукава, комір, щоб перешкодити потраплянню комах під одяг, а відкриті частини тіла змастити тонким шаром глини, яка, утворивши тонку скоринку, надійно захистить від комах. Для того, щоб викурити комах з укриття, зберіть палаючі вугілля в консервну банку або на товсту кору і прикрийте їх сирим мохом або сосновими шишками. Дайте притулку наповнитися димом, а потім провітріть його.

Димлячу банку поставте біля входу з підвітряного боку, щоб дим відлякував комах і в той же час не потрапляв всередину притулку. Найбільш небезпечні кліщі. Вони переносники небезпечних захворювань. Не рідше двох разів на день ретельно оглядайте складки одягу і відкриті ділянки тіла.

Не відривайте кліща, що присмоктався, змастіть його йодом, припечіть сигаретою, після чого він сам відпаде. Ранку обов’язково припечіть йодом. Хоботок, що залишився в шкірі видаліть за допомогою голки, булавки, попередньо прокаленной на вогні. Якщо ви розчавили кліща, ретельно вимийте руки.

Харчування і водопостачання. Постарайтеся поповнити запаси продовольства за рахунок місцевих ресурсів. Використовуйте свої знання для полювання, рибного лову й збирання дикорослих їстівних рослин. Гриби та ягоди не можуть відновити добові енерговитрати людського організму.

Не вживайте рослини, що виділяють на зламі молочний сік, кісточки і насіння плодів, вони часто отруйні. Гриби треба вживати в їжу тільки при достатньої впевненості в їх їстівності. Варені й смажені гриби зберігати не можна! З’їдайте їх відразу ж після приготування. — Безліч кісточок, обривки шкірки у дерев;

Якщо, спробувавши 1-2 гр. незнайомого рослини, ви через кілька годин не відчуєте ознак отруєння, то можете їсти, але в малих кількостях, через 15 — 20 годин можна вживати в їжу без обмежень. У північних районах всі ягоди, що нагадують зовнішнім виглядом малину, чорницю та полуницю — безпечні для їжі; Незнайомі плоди, цибулини, бульби, бажано проварювати, так як варіння знищує багато органічні отрути.

Найбільш часто види сильно отруйних рослин зустрічаються на болотистих грунтах і на субальпійських луках. Запаси води можна поповнювати з річок, озер, струмків. Якщо немає природних джерел, воду можна знайти в низьких улоговинах, між пагорбами, в руслах пересохлих річок. Для втамування спраги можна скористатися соком берези і клена.

Переходи в тайзі. Перш ніж прийняти рішення на марш, ретельно оцініть свої сили, стан здоров’я членів екіпажу, труднощі майбутнього маршруту, наявне аварійне спорядження. Залишаючи місце приземлення, залиште на видному місці відомості про причину відходу і вкажіть напрямок вашого маршруту.

Пересуваючись по тайзі, робіть позначки на своєму шляху у вигляді зарубок на деревах, обламаних гілок і т. д. Не йдіть навпростець, віддавайте перевагу найбільш легкому, безпечного шляху. Не перевтомлюйтеся на марші. Робіть малі привали по 10-20 хвилин через кожні 1-2 години руху. На великих привалах при можливості розведіть вогнище і приготуйте гарячу їжу.

Припиняйте перехід завидна з таким розрахунком, щоб до настання темряви встигнути розбити табір, зібрати паливо і розвести багаття. Перш, ніж розташуватися на відпочинок, ретельно огляньте місце.

Використовуйте для переходів стежки тварин, гребені пагорбів, русла струмків. При пересуванні звіряйте напрямок, через кожні 150-200 метрів, намічайте орієнтири. Уникайте боліт, трясовин, не пересувається в тумані. Взимку для пересування зробіть снігоступи.

За перволедью або весняному льоду не підходьте близько до осоці, затопленим кущах, так як лід біля них завжди тонкий. Побудова укриттів, тимчасового житла. Побудова укриттів в тайзі не становить великої праці.

У літній час найпростіший гамак або намет можна спорудити з матеріалу. У холодну пору року краще будувати навіс або двоскатний курінь з підручних засобів. Підлога в укритті затьмарюється товстим шаром гілок або трави.

Ще зручніше скористатися сніжної хатиною. У лісовій гущавині, де багато снігу відривається яма, траншея, або виводяться стіни зі снігових блоків, зверху кладуть гілки.

Як вижити в тайзі?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!