Як зафарбувати сивину?

Як зафарбувати сивину?

Категорія: Опубліковано 12. 07. 2013 00:41 Автор: Так вийшло, що до двадцяти років у мене з’явилися перші сиве волосся.

Спадковість зробила свою справу: моя мама була більше, ніж наполовину сива вже до 35 років, я ж в її віці посивіла приблизно на 45% за класичною схемою (крайова росту волосся у лоба і волосся на скронях). У цьому немає нічого страшного, якщо знати, як і чим зафарбовувати сивину, але саме тут і виникають труднощі. Часто навіть професійні барвники з гучним ім’ям не справляються з сивиною.

Мій досвід фарбування сивого волосся в цій статті. Почну з того, що досить тривалий час я працювала в перукарні індустрії і не з чуток знаю, що таке професійні барвники, і з чим їх їдять. Один час мені доводилося навіть проводити семінари з фарбування волосся і писати технічні посібники де наша не пропадала? Може здатися, що пофарбувати волосся, нехай і сиві, в темний колір раз плюнути, це ж не знебарвлення, блондирование чи ще якась складна техніка забарвлення, але і тут існує ряд підводних каменів, про які легко можна спіткнутися. Наприклад, ви помічали, що у переважної кількості фарбованих брюнеток абсолютно неприродний, глухий, перевантажений чорний колір, а у шатенок частенько видно перехід від більш світлих коренів до темних кінців волосся?

Або, можливо, звертали увагу як з часом шатенки з фарбованим волоссям чомусь світлішають? Це відбувається тому, що порушуються (або навпаки, занадто буквально дотримуються) правила фарбування волосся, але не будемо забігати вперед, а почнемо з азів. Я буду писати про професійні барвниках, які можна придбати в спеціальних магазинах для перукарів. Різницю між побутовими та професійними барвниками я поясню в наступній статті, а поки сивина і як з нею боротися.

Зазвичай виробники чітко вказують, який відсоток сивини здатний покрити барвник, але сама по собі кремообразная субстанція з тюбика нічого зафарбувати не зможе, фарба працює тільки при взаємодії з окислювачем або крем-оксидом, а простіше перекисом водню. Концентрація перекису вказується на флаконі, зазвичай це цифри 3%, 6%, 9% і 12%, бувають і інші, але вони практично не застосовуються при роботі з сивиною. Завдання окислювача прочинити лусочки волоса і розчинити натуральний пігмент, після чого барвник зможе заповнити волосся і забарвити його. Окислювач розчиняє натуральний пігмент, через що волосся стає світліше, тобто змінюється фон освітлення волосся.

Так — 3% окислювач при взаємодії з барвником освітлює волосся на 0, 5 1 тон, — 6% — на 1 2 тони, — 9% на 2 3 тони, — 12% на 4 тони. Навіщо я все це пишу? Щоб стало зрозуміло, чому, коли фарба змивається, волосся стає світліше вихідного, натурального кольору — саме тому, що їх освітлити окислювач. Не складно здогадатися, що чим вище відсоток окислювача, тим більше при фарбуванні травмуються волосся.

Складність зафарбовування сивини полягає в тому, що сивий волос не містить натурального пігменту, він порожній. Молекулам фарби не з чим взаємодіяти, тому сиве волосся так складно профарбувати рівномірно, сивина все одно відблискує. Уникнути цього можна, застосувавши більш високий відсоток окислювача (6%, 9%), або ущільнивши пігмент барвника, розвівши його не як вказано в інструкції (наприклад 1:1), а зменшивши концентрацію окислювача 1:0, 5, але тоді необхідно враховувати , що колір при фарбуванні вийде більш темний, а отже необхідно спочатку взяти фарбу на 1 тон світліше бажаного відтінку.

Поки ви не заплуталися остаточно, перейду до своєї історії, отже, мій натуральний колір — шатен (або 6 рівень освітлення на перукарському мовою) з осередковою (розташованої на певній ділянці голови) сивиною до 45%. тони 5. 0 (натуральний колір на п’ятому рівні освітлення, тобто трохи темніше мого натурального), з окислювачем 6% сивину мою НЕ Профарбовують, більше того, сивина бліковать відразу ж після фарбування, а колір через високого відсотка окислювача змивався в світлий шатен з жовтизною. Це абсолютно не той результат, який я хотіла отримати. Після довгих митарств, попадається мені французька професійна фарба для волосся Angel. Технологія фарбування стандартна, доглядають компонентів вагон.

ну, думаю ризикну, вже чого-чого, а професійних барвників я свого часу перепробувала найменувань 20, однією менше, однією більше погоди не змінить, тим більше, що виробники подбали про своїх клієнтів і зробили крім професійної літрової упаковки окислювача і порційні 100 мл , що дуже зручно і економічно. До слова, тюбик фарби також 100 мл, розлучається вона 1:1.

Фарба при видавлюванні з тюбика дає невеликий аміачний вихлоп, але при додаванні окислювача пахне парфумованої отдушкой. Легко наноситься на волосся по проділах пензлем і не тече. А тепер найголовніше: тон 55/0 (той же натуральний колір на 5 рівні освітлення) з 3% окислювачем зафарбовує мою сивину без всяких відблисків. Бонусом чиста крайова лінія росту волосся, що при фарбуванні в темний колір питання дуже актуальне.

Щоб при фарбуванні не затемняється раніше фарбоване волосся, треба наносити барвник тільки на відросло ділянки волосся, витримувати належний час і приблизно за 7-10 хвилин до змивання розтягувати (руками в рукавичках або гребінцем з рідкими зубами) фарбу по всій довжині волосся. Так волосся не перенаситив барвником і не затемнити на кінцях.

Це стосується і брюнеток, і шатенок. Якщо є питання пишіть.

Як зафарбувати сивину?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!