Як запустити командний рядок?

Як запустити командний рядок?

Командна оболонка — це окремий програмний продукт, який забезпечує прямий зв’язок між користувачем і операційною системою. Текстовий користувальницький інтерфейс командного рядка надає середовище, в якій виконуються програми та службові програми з текстовим інтерфейсом.

У командній оболонці програми виконуються, і результат виконання відображається на екрані. Командна оболонка Windows використовує інтерпретатор команд Cmd. exe, який завантажує додатки і направляє потік даних між додатками, для перекладу введеної команди в зрозумілий системі вигляд.

Консоль командного рядка присутня у всіх версіях операційних систем Windows. Відмінністю роботи з командного рядка є повна відсутність великих і громіздких графічних утиліт. Командний рядок — це додаток cmd. exe і його можна запустити наступними способами: Пуск — Всі програми — Стандартні — Командний рядок. Пуск — Виконати і введіть ім’я програми cmd. exe

Для того, щоб перейти до потрібного каталогу, необхідно застосувати команду cd. Наприклад, якщо необхідно запустити програму Exif ilot.

exe, яка знаходиться в каталозі C: \ Program Files \ Exif ilot, то необхідно виконати команду cd C: \ Program Files \ Exif ilot. Можна те ж саме зробити, змінюючи каталоги один за іншим і по черзі викликаючи команду cd. Так, наступний набір команд є аналогом попередньої. cd c: \ Program Files cd Exif ilot Для того щоб роздрукувати вміст папки, досить набрати команду dir. Існує можливість перенаправити що виводиться програмою потік безпосередньо в текстовий файл для подальшої обробки.

Для цього необхідно використовувати керуючий символ «» та ім’я текстового файлу, наприклад dir report. txt. Для того, щоб вручну не переходити до потрібної директорії можна скористатися яким-небудь файловим менеджером. Для початку потрібно у файловому менеджері перейти в потрібний каталог і викликати cmd. exe з командного консолі менеджера. Ви можете скористатися файловими менеджерами, такими як

Total Commander, FAR Manager, 2xExplorer, EF Commander, Speed Commander та ін Детальніше про файлових менеджерах Ви можете дізнатися. Для кожної програми, що підтримує командний рядок, передбачений спеціальний набір команд, які може обробляти програма. Параметри команд можуть мати самий різний формат. Щоб передати програмі параметри, необхідно ввести в командному рядку ім’я програми та параметри команд.

Після натискання Enter запуститься додаток з введеними командами. Наприклад, program. exe / print c: \ docdescription. txt. Результатом команди буде вивід на друк файлу docdescription. txt. Щоб налаштувати командний рядок, виконайте такі дії.

Відкрийте вікно командного рядка. Клацніть лівий верхній кут вікна і виберіть команду Властивості. Виберіть вкладку Загальні. В області Запам’ятовування команд виберіть або введіть значення 999 в полі Розмір буфера, а потім виберіть або введіть значення 5 в поле Кількість буферів.

В області Редагування встановіть прапорці Виділення і Швидка вставка. Виберіть вкладку Розташування.

В області Розмір буфера екрана введіть або виберіть значення 2500 в поле Висота. Виконайте одну з таких дій за вибором. — В області Розмір буфера екрана збільште значення параметра Ширина. — В області Розмір вікна збільште значення параметра Висота. — В області Розмір вікна збільште значення параметра Ширина. Зніміть прапорець Автоматичний вибір, а потім в області Положення вікна змініть значення полів Лівий край і Верхній край.

У діалоговому вікні Зміна властивостей виберіть варіант Зберегти властивості для інших вікон з тим же ім’ям. Примітки: Щоб відкрити вікно Властивості — Командний рядок за допомогою клавіатури, натисніть клавіші ALT + ПРОБІЛ + Й. Прапорець Виділення мишею дозволяє копіювати і вставляти дані у вікні командного рядка. Щоб скопіювати, виділіть лівою кнопкою миші текст у вікні командного рядка і натисніть праву кнопку миші.

Щоб виконати вставку в командний рядок або текстовий файл, клацніть правою кнопкою миші. Збільшення розміру буфера екрана до 999 дозволяє виконувати прокрутку у вікні командного рядка. Збільшення кількості буферів до п’яти збільшує число рядків у вікні командного рядка до 5000. Для копіювання і вставки тексту у вікно командного рядка звичайні для Windows комбінації клавіш, такі як Ctrl + C, Ctrl + V, працювати не будуть.

Для вилучення тексту з буфера обміну вам доведеться викликати меню, клацнувши правою кнопкою миші по заголовку вікна, і вибрати підменю Змінити. Або ж просто клацніть правою кнопкою по вікну. Для копіювання тексту з вікна виберіть пункт Позначити і мишкою виділіть потрібний текст.

Потім або натисніть Enter, або в тому ж меню виберіть Копіювати.

Якщо треба вставити якийсь текст у вікно командного рядка, зверніться до команди Вставити.

Для повторного виконання команди скористайтеся стрілками «вгору» і «вниз», що дозволяють переміщатися за списком виконаних команд. Для очищення екрана від тексту служить директива cls. Для того щоб закрити консоль командного рядка, необхідно виконати команду exit. У сучасних операційних системах існує безліч команд і утиліт. Запам’ятати таку кількість різних програм, а тим більше їх параметрів дуже складно, тому одним з найважливіших параметрів для кожної програми є поєднання символів «/? «. Виконавши команду з таким параметром, користувач отримає вичерпне повідомлення про застосування утиліти і синтаксисі її параметрів.

Наприклад, набравши в командному рядку cmd /? , Можна буде переглянути інформацію про команду cmd.

Як запустити командний рядок?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!