Як заживають опіки?

Як заживають опіки?

IV обвуглювання шкіри і глибоких тканин. Самостійне загоєння опіків відбувається в різні терміни. відіграє не останню роль в тривалості загоєння. Опіки першого ступеня гояться дуже швидко через 2-3 дні набряк і почервоніння проходять, потім обпечену ділянку починає лущитися, на його місці з’являється пігментна пляма, яке зникає безслідно через кілька місяців. Опіки другого ступеня гояться в різні терміни залежно від того, розкривається міхур чи ні.

Якщо міхур невеликий і розсмоктується самостійно, то під обпаленим шаром встигає вирости нова шкіра, через пару тижнів корочка відшаровується, на її місці видно рожева пляма. Нормальна здорова шкіра з’являється на цьому місці через 3 тижні. Якщо міхур самостійно розкрився і в рану потрапила інфекція, то організму потрібно спочатку впоратися з нею, а потім виростити нові шари шкіри. На це може піти до 2 місяців. При опіку 3 ступеня процес загоєння починається тільки через місяць.

У перші тижні після опіку руйнування тканин продовжується, виникає реактивний набряк і запалення, в ході якого омертвілі тканини відторгаються. Тільки через місяць на місці опіку з’являються здорова тканина острівці клітин, з яких розростається здорова шкіра. При таких опіках організму потрібно інтенсивно допомагати: видаляти омертвілі ділянки, придушувати інфекцію, пересаджувати острівці здорової шкіри.

Без кваліфікованої медичної допомоги самостійно організм впоратися не зможе. Точний термін загоєння такого опіку назвати важко, і він ніколи не проходить безслідно, на його місці утворюються грубі рубці. Якщо рубець припадає на рухому частину тіла згини рук і ніг, обличчя і шия, пахвова область то ці рубці вимагають подальшого видалення і пластики. Найважчі опіки четвертого ступеня. Якщо людина виживає, то стає інвалідом але нові способи лікування типу розпилення на рану стовбурових клітин або пов’язки штучна шкіра дозволяють повертати до повноцінного життя і таких людей.

Швидкість і результат загоєння опіків в чому залежить від його площі. Найпростіше визначити її, користуючись долонею площа долоні приблизно дорівнює 1% площі тіла, і це відноситься до дорослих, у дітей визначається за спеціальними таблицями. Чим більше площа опіку, тим імовірність повного одужання нижче. Враховується також причина, що викликала опік пар, вогонь, хімічна речовина або електрику.

Найлегші опіки викликає пар без тиску, найважчі відкрите полум’я і іонізуюче випромінювання. Зрозуміло, що молода людина одужає швидше, ніж літній. Дуже багато залежить від того, яку долікарську допомогу надали обпаленого людині.

Дати питво і просте знеболююче. Змащувати або сметаною. більш щадна за складом. Віддирати пристали частини одягу.

Чим швидше постраждалий потрапить до лікаря, тим вище у нього ймовірність зберегти здоров’я.

Як заживають опіки?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!