Як знайти об’єм газу?

Як знайти об'єм газу?

Зв’язок між тиском, температурою, об’ємом і кількістю молей газу (масою газу). Універсальна (молярна) газова постійна R. Рівняння Клайперона-Менделєєва = рівняння стану ідеального газу.

Давайте вирішимо парочку завдань щодо газових об’ємних і масових витрат у припущенні, що склад газу не змінюється (газ не дисоціює) — що вірно для більшості газів в зазначених вище. 1) Доставка обсягів газу однакової маси при однаковому тиску але різних температурах. Дане завдання актуальна в основному, але не тільки, для застосувань і пристроїв, в яких безпосередньо вимірюється обсяг газу.

Нехай лічильник () в точці доставки дає об’ємні накопичені витрати і, при температурах, відповідно, і та, нехай. Тоді ми знаємо, що: Природно, для однакових кількостей газу за даних умов.

Спробуємо сформулювати кілька важливих на практиці висновків для даного випадку: показники об’ємного лічильника газу тим вагомішим, чим нижче температура Як з цим боротися?

Необхідна хоча б проста температурна компенсація, т. е в считающее пристрій має подаватися інформація з додаткового датчика температури. 2) Доставка обсягів газу однакової маси при однаковій температурі, але різних тисках. Дане завдання актуальна в основному, але не тільки, для застосувань і пристроїв, в яких безпосередньо вимірюється швидкість газу. Нехай лічильник () в точці доставки дає об’ємні накопичені витрати і, при тисках, відповідно, і та, нехай.

Тоді ми знаємо, що: Природно, для однакових кількостей газу за даних умов. Спробуємо сформулювати кілька важливих на практиці висновків для даного випадку: показники об’ємного лічильника газу тим вагомішим, чим вище тиск Як з цим боротися? Необхідна хоча б проста компенсація по тиску, т. е в считающее пристрій має подаватися інформація з додаткового датчика тиску.

На закінчення, хотілося б відзначити, що, теоретично, кожен газовий лічильник повинен мати і температурну компенсацію і компенсацію по тиску. Практично ж. привіт від проекту D VA. info.

Як знайти об’єм газу?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!