Як знайти відсоток?

Як знайти відсоток?

Нерідко виникають випадки, коли потрібно знайти відсоток якого або числа. Ті, хто зараз навчається в школі, повинні без праці справлятися з цим завданням. Але буває так, що рішення вилітає з голови, а порахувати потрібно терміново. Так як знайти відсоток від числа? Найпростіший спосіб знайти відсоток від числа це пропорція.

Припустимо, вам необхідно порахувати відсоток бракованого товару. Відомо, що всього випущено 300 деталей, 20 з них браковані.

Ось як знайти відсоток від числа за допомогою пропорції: 20 =? Тепер згадайте, як вважали пропорції в школі: (20 * 100) / 300 = 6, 66%. У зворотний бік це працює так: потрібно дізнатися, скільки становить один відсоток від числа і помножити на сто.

Припустимо, необхідно порахувати, скільки всього випущено автомобілів, якщо в місто доставлено 120 машин, що становить 5% від усієї партії. Розділіть 120 на 5 і отримаєте 24. Тепер залишається помножити на сто, і ви дізнаєтеся, скільки всього автомобілів було випущено.

Так, знаючи як знайти відсоток від числа і число від відсотка, ви зможете вирішувати завдання такого роду на папері. Дізнайтеся також, і навпаки. У чому різниця в розрахунку складних і простих відсотків? Читайте. Для того, щоб швидко порахувати відсотки, можна скористатися звичайними офісними інструментами браузером або програмою Microsoft Excel.

Якщо у вас є підключення до інтернету, то ви можете скористатися послугами онлайн калькулятора відсотків. Подібних сервісів в мережі досить багато, так що ви обов’язково знайдете те, що шукаєте. А можна просто написати в пошуковому рядку Google 5% від 100, наприклад. Він видасть вам відповідь моментально, порахувавши на вбудованому калькуляторі. Але найпопулярнішим рішенням в умовах офісу є Microsoft Excel.

Найчастіше відсотки потрібні при складанні таблиць, а коли під рукою є потужний інструмент, здатний рахувати відсотки за вас (наприклад, суму податкового вирахування), то гріх буде ним не скористатися. Як знайти відсоток від числа в excel? Точно так само, як і на папері, з тією лише різницею, що не доводиться перераховувати вручну. Формули в Excel записуються в осередках і починаються зі знака =. Перевівши на мову формул Excel пропорцію, описану вище, ви отримаєте такий вислів: = B1/A1, де A1 загальне число деталей, а B1 число бракованих.

Після цього необхідно в контекстному меню осередку C1 вибрати пункт формат осередків і вибрати процентний числовий формат. Відповідь автоматично буде переводитися у відсотки.

Після можна копіювати формулу в інші комірки, адреси осередків зміняться автоматично.

Як знайти відсоток?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!