Як зробити абажур?

Як зробити абажур?

Як зробити абажур своїми руками для світильника в парильні Щоб зробити абажур своїми руками для світильника в парильні лазні, треба зовсім небагато матеріал, інструмент і бажання. Що стосується останньої умови, то в цьому проблем у нас не буде. Потрібен буде всього лише зовсім невеликий набір інструментів і матеріали, доступні в будь-якому будівельному магазині. А якщо при внутрішній обробці лазні залишити відходи, наприклад, при парилки вагонкою, то проблем в матеріалах взагалі не буде. Матеріал та інструмент для виготовлення абажура для парилки Краще мати спеціальний електричний інструмент.

Це ручний фрезер і лобзик. Якщо ж їх немає, то доведеться зробити дерев’яний абажур за допомогою простих ручних інструментів. Правда, при цьому може постраждати якість виробу і значно подовжиться сам процес виготовлення.

Проте конструкція абажура (або решітки) не така вже складна, щоб наш розсіює екран вийшов аж надто непоказним. Отже, потрібно: Матеріал Підійде будь-яка деревина, що не виділяє смолу. Липа, береза, вільха, чорна вільха, клен, осика це той матеріал, який широко застосовується, коли проводиться внутрішня обробка лазні або сауни. Тому, як говорилося вище, недоліку в потрібних деревних відходах не повинно виникнути.

Якщо лазня вже побудована, а потрібних відходів немає, то доведеться їх купити в магазині. Для круглих перемичок можна взяти дерев’яні шканти Е 12 мм і довжиною 1 метр.

Для прямокутних перемичок відповідні рейки. Стругана дошка або меблевий щит товщиною 20 мм підійде для виготовлення нижнього і верхнього тримачів. Для кріплення всієї конструкції потрібні будуть тонкі гвоздики (краще латунірованние фінішні для). Інструмент Абразивна шкурка. Як зробити абажур для лазні своїми руками Нижче представлені два варіанти кутовий рассеивающей дерев’яних грат для світильника в парному приміщенні. Відмінність їх полягає в різному виконанні внутрішніх перемичок.

Так, у першому прикладі вони представляють собою тільки круглі перемички (поз. 4), а в другому комбінацію круглих і прямокутних. Відповідно, і тримачі (поз. 5) оброблені саме так, щоб можна було зістикувати всі деталі при збірці абажура.

Радіуси і заокруглення в дерев’яних деталях обробляються фрезером, а власники випилюється за допомогою електричного лобзика по попередньо накресленому контуру. Глухі круглі отвори висвердлюють на глибину 5 мм свердлом Е12 мм з центрирующим вістрям. Поздовжні пази диною 15 мм можна зробити, просвердливши два отвори і стамескою прибравши перемичку між ними. Дві крайні перемички (поз. 3), а також верхній і нижній тримач, однакові для обох варіантів решітки.

Примітка: габаритні розміри розсіюючих решіток підібрані таким чином, щоб можна було закрити настінний термостійкий світильник SAS21060 від фінського виробника банного устаткування Harvia. Перший варіант виконання рассеивающей решітки Це найбільш простий приклад виготовлення абажура своїми руками.

Внутрішні перемички представляють собою простий геометричний варіант круглі шканти Е12 мм і довжиною 270 мм. Можна, звичайно, їх зробити і власноруч, але без спеціального устаткування це досить проблематично.

Креслення держателя і прямокутної перемички Другий варіант виготовлення абажура для парилки Довжина центрального поздовжнього паза для цього варіанту решітки дорівнює сумі ширини вставляються в них прямокутних перемичок (поз. 1 і 2) і становить 115 мм, тобто 23 x 5 = 115. Креслення держателя і прямокутних перемичок Для того щоб розсіювати світло проходив між ними, їх краї відфрезеровані на глибину 2. 5 мм, причому, в двох крайніх перемичках вони зроблені з одного боку, а в трьох внутрішніх з двох сторін.

Таким чином, між ними виходить зазор в 5 мм. Збірка обох варіантів рассеивающей решітки проводитися за допомогою тонких цвяхів, які забиваються в обидві крайні і одну-дві центральні перемички. Цього цілком достатньо, щоб забезпечити необхідну жорсткість всього виробу. Спочатку гвоздик вбиваємо не до кінця, потім кусачками відкушуємо капелюшок і забиваємо решту врівень з поверхнею держателя. Без капелюшки і трохи втоплений в тіло деревини гвоздик буде майже не помітний неозброєному оку.

Правильне одна з найважливіших умов комфортного перебування в лазні. Зробивши дерев’яний абажур своїми руками, ми не тільки отримаємо задоволення від виконаної роботи, а й створимо м’яке і ненастирливе освітлення в найголовнішому банному приміщенні парильні.

Перейти в головну статтю-зміст.

Як зробити абажур?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!