Як зробити арку з гіпсокартону?

Як зробити арку з гіпсокартону?

З даної статті Ви дізнаєтесь, як зробити арку з гіпсокартону. Всі етапи розглянуті детально, з описом основних нюансів і деталей. Матеріали, представлені в статті, допоможуть Вам розібратися в технології будівництва арки і повторити все своїми руками. У побудові арок бажано застосовувати спеціальний арочний гіпсокартон товщиною 6, 5 мм для дуги та стіновий гіпсокартон 12, 5 мм з боків. Профіль знадобиться вигнутий, його можна зробити самостійно зі звичайного.

Додаткові матеріали та інструменти: саморізи по металу 3, 5 на 25 мм і 4, 2 на 13 мм; шуруповерт, дриль або перфоратор; рулетка, олівець, будівельний рівень; шпатель, шкурка, грунтовка, шпаклівка, фарба або шпалери. Дверну коробку повністю демонтуємо, при необхідності збільшимо проріз, зачистимо і підготуємо поверхню, на ній не повинно бути відшаровуються матеріалів, бруду і пилу. Після цього приступаємо до попередній розмітці. Згинаємо смужку гнучкого матеріалу (плінтус або пластикова вагонка) до бажаної форми дуги. Потім вставляємо її в прохід і, вибравши вподобане обрис, відзначаємо мітки, де будуть закінчуватися краю арки.

Спочатку кріпимо направляючу зверху отвору, потім такі ж направляючі прикручуємо з боків від верхнього кута до того місця, де буде закінчуватися закруглення арки. Металевий профіль слід розташовувати з невеликим поглибленням, рівно на товщину гіпсокартону. Дюбеля заганяємо в стіну з частотою 15 см. Дугоподібний арочний профіль отримуємо зі звичайного, зробивши в ньому надрізи за допомогою ножиць по металу і зігнувши.

Кріпитися він до гіпсокартону за допомогою саморізів, а до стіни дюбелями. Для досягнення додаткової жорсткості каркаса в простір між двома дугами додаємо додаткові відрізки металевих профілів. Для бічній частині арки підійдуть листи стінового гіпсокартону.

Найчастіше споруджують гіпсокартонну арку. Деталі для неї можна зробити, скориставшись найпростішим саморобним циркулем: шило і шнурок. Або просто зігнути дугою потрібного радіуса якусь гнучку пластину, зафіксувати її міцним шнурком і прокреслити на заготівлі дугоподібну лінію. Вирізати дугоподібний контур найзручніше електричним лобзиком, але при його відсутності можна скористатися пилкою по металу або звичайним будівельним ножем.

Прямі краї бічних деталей. Для того щоб акуратно закрити нижню торцеву частину, відрізаємо смужку гіпсокартону відповідної ширини і довжини. При вимірюванні довжини скористайтеся гнучким вимірювальним метром і не забудьте додати запас 10 см. Щоб надати торцевому елементу дугоподібну форму, намочіть водою його нижню поверхню і проколіть голчастим валиком. Коли гіпсокартон стане м’яким, обережно закріпіть його на арку за допомогою липкої стрічки і почекайте поки смужка підсохне.

Трохи вологу смужку кріпимо саморізами по металу вздовж обох сторін. Починати кріплення слід з середини арки.

Після цього необхідно почекати до повного просихання гіпсокартону 12 годин. Після повного висихання конструкції настає час її чистової обробки. Щоб прибрати нерівності і отримати округлі виступи, обробляємо всі елементи арки дрібним наждачним папером. Всі стики замазуємо шпаклівкою, одночасно проклеівая їх армуючої стрічкою.

Потім шпаклюємо всі нерівності і накладаємо перфоровані куточки. Коли шпаклівка висохне, шліфуємо арку дрібнозернистою шкіркою, грунтуємо, шпаклюємо спеціальним фінішним складом, знову шліфуємо і все — тепер можна фарбувати арку або обклеювати шпалерами.

І наостанок відео, як зробити арку з гіпсокартону.

Як зробити арку з гіпсокартону?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!