Як зробити димар?

Як зробити димар?

Важливість правильного встановлення димоходу в будинку з дров’яним опаленням неможливо переоцінити від неї залежить не тільки коректна робота всіх приладів і системи опалення в цілому, але також безпеку проживають в будинку людей. 1. Важливість Якщо конструкція димоходу недостатньо продумана або виконана непрофесійно, то ризик виникнення задимлень та пожеж зростає багаторазово.

Теплоізольований димар-сендвіч є одним з найбільш оптимальних рішень на сьогоднішній день. Подібні конструкції захищені від різких коливань температури, завдяки чому практично виключено утворення конденсату. У них набагато менше відкладення сажі, завдяки чому не потрібно якогось спеціального догляду. 2. Вимоги При установці димоходу необхідно керуватися правилами виробництва трубо-пічних робіт, які розроблені Всеросійським добровільним пожежним товариством: труби димоходів встановлюються строго вертикально, їх розтину не зменшуються; якщо примикають до димаря елементи конструкції будівлі виконані з горючих матеріалів, вони повинні бути заізольовані матеріалами не горючими .

3. Висота димоходу є одним з найбільш важливих параметрів системи: не менше 50 см, якщо покрівля плоска; не менше 50 см, якщо труба знаходиться ближче 1, 5 м до коника; не нижче власне коника, якщо відстань від нього до труби від 1, 5 до 3 м; не нижче уявної лінії, проведеної вниз від коника під кутом 10 градусів, якщо відстань від нього до труби більше 3м. Якщо до опалювального будівлі прибудовано ще одне, то висота димоходу в порівнянні з прибудованим будівлею повинна бути на 50 см більше. Якщо дах будівлі виконана з горючих матеріалів, то висота труби димоходу повинна становити не менше 1-1, 5 метра від коника; також слід враховувати наявність довколишніх будівель і споруд. 4. Порядок монтажу Монтаж димоходу здійснюється від опалювального агрегату вертикально вгору.

Кожна наступна труба вводиться всередину попередньої, завдяки чому виключено попадання конденсату на утеплювач, виконаний з мінеральної вати. Для герметизації системи використовують будівельні герметики, мають робочу температуру від 1000 градусів. Всі стики димаря скріплюються хомутами, через кожні 2 метри конструкція кріпиться до стіни кронштейнами. Виключаються горизонтальні ділянки димоходу протяжністю більше 1-го метра.

Димові канали не повинні примикати до будь-яким іншим комунікацій, включаючи електропроводку, газопровід та інші. Частка димоходу повинна проводитися не менше 2-х разів на рік перед початком і після закінчення опалювального сезону.

Установку і обслуговування димоходів найбільш розумно довірити професіоналам.

Як зробити димар?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!