Як зробити душову кабіну?

Як зробити душову кабіну?

Душову кабіну можна не тільки купити, але й зробити своїми руками за наявності бажання, відповідних матеріалів та інструментів. При цьому можна спорудити душову кабіну з готовим піддоном, а можна обійтися і без нього, правильно підготувавши підлогу ванної кімнати. Душова кабіна своїми руками хороший шанс проявити творчі здібності, а заодно заощадити, адже пристрій кабіни нерідко обходиться набагато дешевше, ніж її покупка (особливо, якщо вам сподобалася кабіна іменитого закордонного бренду).

Облаштувати самостійно кабіну можна в будь-якому приміщенні, незалежно від розмірів, при цьому ви зможете ідеально підігнати її під свої потреби та бажання. У більшості випадків душова кабіна це своєрідне споруда, щось на зразок конструкції з таких компонентів:

Стінки. Двері (або штори).

Піддон. Однак кількість компонентів може варіюватися. При бажанні ви можете відмовитися від піддону або стінок, а двері замінити шторкою. Процедуру можна розбити на окремі етапи. Загальна схема робіт буде однаковою для спорудження більшості видів кабін, природно, з невеликими поправками.

Визначте місце, де буде знаходитися кабіна. Найкраще підійде кут приміщення, тоді можна буде зробити кутову кабіну. Можна притулити кабіну до стіни тільки одним боком, а якщо ванна кімната вузька, то й зовсім можна використовувати її стіни як стінки кабінки тоді влаштовувати стінки додатково буде не потрібно, потрібно тільки двері. Монтуйте стінки, якщо це необхідно.

Для стінок підійде або цегла, або стійкий до вологи гіпсокартон. Гіпсокартон потрібно кріпити на каркас із сталевих профілів. Підведіть каналізаційні та водопровідні труби, встановіть слив. Вмонтовуючи слив, не забувайте, що початковий рівень підлоги доведеться підняти. Вирівняйте стінки з внутрішньої сторони, виконайте стартову обробку.

Найкраще в цих цілях використовувати гіпсову штукатурку. Підніміть підлогу. Для кращої гідроізоляції його не завадить обробити цеглою і, зробивши до зливу нахил, щоб вода вільно стікала в злив. Не забудьте також про гідроізоляцію стін. Обробіть підлогу і стінки плиткою (мозаїкою).

Вибираючи плитку для підлоги, пам’ятайте: матеріал не повинен бути слизьким, інакше це створює ризик отримати травму під час миття. Використовуйте тільки вологостійкі матеріали, а шви обробіть засобом проти грибка і цвілі. Монтуйте крани, вентиля і змішувачі. своїми руками закінчується установкою дверей (або шторок). Кабіна може бути будь-якої форми: прямокутної або напівкруглої, це не має принципового значення. Найзручнішою вважається прямокутна форма, а найкомпактнішою напівкругла.

Похилий підлога має перевагу: вода легко стікає по такій підлозі в злив, не потрібно окремо займатися монтажем піддону, що економить і час, і гроші. Зібрати душову кабіну своїми руками нескладно, основний хід робіт схожий на те, що ми описали вище. Є всього кілька нюансів.

Доведеться зробити невелике поглиблення в підлозі, щоб встановити слив. Перед остаточно обробкою надійно ізолюйте перекриття, щоб волога не пошкодила конструкції.

Плитка так само кладеться з нахилом, інакше будуть утворюватися калюжі. Найвища точка статі при такій кабіні стик з основним підлогою ванної кімнати. Злив повинен бути найнижчою точкою. Якщо ви хочете спорудити кабіну з рівною підлогою і без піддону, то головне: грунтовно підготувати поверхню.

З іншого боку, можна використовувати і готовий піддон. Добре підійде варіант з невисокими бортами. Але і в цьому випадків вам доведеться підготувати для нього майданчик, зробивши поглиблення розмірами лише трохи більше піддону. Таким же чином монтується і душова кутова кабіна своїми руками, різниця буде тільки в тому, що вам не доведеться окремо зводити стінки.

На що звернути увагу? Визначте місце зливу перед тим, як встановлювати піддон: зливний отвір піддона повинно бути встановлено чітко над зливом.

Установка душової кабіни своїми руками припускає, що ви погодите висоту піддону і висоту основної підлоги у ванній. Окантуйте піддон спеціальним бордюром.

Піддон повинен мати невеликий нахил до зливу. Отже, ми визначили, що можна влаштувати душову з піддоном і без нього. Можна використовувати дві стінки ванною, щоб створити кутову душову, можна використовувати три стінки і тоді доведеться монтувати тільки двері кабіни. Які ще побутують варіанти самостійного облаштування душової? Душова кабіна без єдиної стінки.

Можна придбати і встановити тільки піддон, а до нього душову стійку. При цьому вам доведеться використовувати спеціальний тримач для шторок. Шторки виконуватиме роль стінок душової кабіни. Самий мінімалістичний варіант душова стійка плюс панель.

Тобто ви не використовуєте навіть піддон, для зливу води можна застосувати водовідведення або душовою канал. Такий мінімалістичний варіант душу можна влаштувати в будь-якій частині ванної кімнати, але доведеться все одно використовувати шторки, щоб бризки води не розліталися по всьому приміщенню.

Як зробити душову кабіну?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!