Як зробити душову кабіну?

Як зробити душову кабіну?

Коли мова йде про ремонт ванної кімнати, нерідко хочеться зробити щось своїми руками, особливо, якщо ціна вподобаної душової кабіни, м’яко кажучи, зашкалює. Але ж можна зробити душову кабіну своїми руками, яка буде не менш функціональною, а навіть більш грунтовної і ретельною. Причому, влаштувати її можна абсолютно в будь-якому за розмірами приміщенні. Як же зробити душову кабіну своїми руками?

Як правило, конструкція передбачає спорудження стін, піддону, установку дверцят або шторки. Поетапно роботи здійснюються в наступному порядку: — Визначення місця, де будуватиметься кабінка. Якщо ванна кімната простора, то для неї можна відвести місце в кутку приміщення або уздовж однієї із стін. У випадку з кутовий кабінкою для неї буде зводитися тільки одна перегородка, якщо місце вибрано по центру стіни ванної то дві перегородки.

Але є вузькі ванні кімнати, де під душову можна віддати частину приміщення у однієї з коротких стін. У цьому випадку ніяких додаткових стін зводити не приходиться, а встановлюється тільки дверцята або шторка (фото вище). — Після визначення місця і розмірів кабінки, можна вибудовувати її стінки. Стінки, як правило, робляться з цегли (встановлюється він на ребро, так як в товстих перегородках немає необхідності) або ж з вологостійкого гіпсокартону, яким обшивають заздалегідь сконструйований каркас з металевих профілів (). — Наступний етап вирівнювання і стартова обробка стінок душової з внутрішньої сторони з використанням гіпсової штукатурки.

— До або після зазначеного етапу (кому як зручно) здійснюється підведення всіх труб, як каналізаційних, так і водопровідних. Злив встановлюється з урахуванням того, що початковий підлогу доведеться піднімати. — Безпосередньо підняття підлоги. Щоб забезпечити надійну гідроізоляцію підлоги його, можливо, доведеться також обробити цеглою, залити спеціальної стяжкою (незгірш 2-3 см), роблячи нахили до зливу, нанести кілька шарів гідроізоляції. Гідроізоляція не завадить і стінам, особливо, якщо вони виготовлені з гіпсокартону, але не кожна гідроізоляція може встановлюватися на гіпсову штукатурку. — Обробка підлоги і стін плиткою або мозаїкою. Для підлоги слід вибирати фактурну плитку, яка перешкоджатиме ковзанню.

Не забувати про ухил до зливу! До основи за допомогою вологостійкого клею.

Шви між елементами краще зафуговать сумішшю з антигрибковими добавками. Далі встановлюються змішувачі, крани, вентиля. Дверцята або шторка такий кабінці не завадить.

Форма душовою може бути, як прямокутної, так і радіусного, так що вона зуміє вписатися в будь-який стиль інтер’єру ванної кімнати. Так як зробити душову кабінку своїми руками порівняно не складно, то залишається підготувати матеріали, інструменти і починати роботу!.

Як зробити душову кабіну?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!