Як зробити інкубатор?

Як зробити інкубатор?

домашній інкубатор. Якщо ви вирішили вирощувати курчат самі, не купуючи інкубатор заводського виготовлення, то приготуйтеся до того що доведеться перепробувати кілька методів його виготовлення.

Інкубатор в домашніх умовах можна зробити зі старого холодильника або коробки відповідних розмірів. Відмінною рисою різних саморобних інкубаторів є нагрівальний елемент: нагрівач може бути електричний або водяний. Нерідко застосовують обидва типи, відключили наприклад електрику, а у вас стоїть заряджений інкубатор, тут вже хоч-не хочеш а доведеться ставити на дно миску з гарячою водою для підтримки тепла. Але як би там що не відбувалося, а домашній інкубатор зроблений своїми руками, міцно виручить в будь-якому обійстя.

Курчата вилупляться через 21 день, гуси через 30, але це окрема стаття. Тепер давайте розглянемо варіант самого найпростішого інкубатора, який не вимагає особливих витрат. Відразу обмовлюся: що про терморегуляторі особливо говорити не будемо, тому що їх у продажу багато і який вибрати за ціною і за якістю справа індивідуальна. Отже: Ми вибрали найпростішу конструкцію в коробці з під якого або приладу.

Розміром не менше 60х30х60. Коробку як слід оклеиваем з внутрішньої і зовнішньої сторін декількома шарами білого паперу.

Зверху потрібно прорізати віконце розміром 12х10 см, закрити склом, проте так щоб його можна було відсунути убік, якщо знадобиться провітрити ваш домашній інкубатор. У стелі коробки, потрібно вирізати на однаковій відстані один від одного три отвори, і пропустити через них три патрони з лампочками по 25 Вт Всі лампочки краще монтувати на одному дроті, для того щоб можна було під’єднати їх до терморегулятора. Тут же в кришці інкубатора треба зробити під нього отвір, розміщуємо над поверхнею яєць, але так щоб не було зіткнення.

Та лампочки повинні бути вище яєць приблизно на 15 -20 см. У днище коробки треба просвердлити вентиляційні отвори п’ять штук розміром по 2х3 см.

Поставити на бруски товщиною в 5 см, при цьому треба стежити щоб отвори не зачинялися. Лоток-рама розміром 60х30 см з натягнутою на ній сіткою з розміром осередків 10х10 см, повинна входити в коробку вільно, впритул до задньої стінки інкубатора. Зробити дверку розміром 33х40 см, яка відкривається знизу вгору. Бортики лотка роблять з дощечок шириною 6-7см.

Лоток встановлюють на ніжки, з таким розрахунком щоб сітка була вище дна на 10 -12 см (для баночки з водою), Лоток з наведеними розмірами розраховані на 50 яєць. Бажано щоб яйця були однакового розміру, чим крупніше яйце тим довше період інкубації.

У саморобному інкубаторі крім робочої температури контролюють вологість. Її можна виміряти за допомогою вологого термометра, обмотавши наконечник (кулька з ртуттю) ватою або марлею. Зволоживши це місце водою, термометр через віконце опускають в на 10 -15 хвилин. Про те як.

Можна подивитися на сайті, і що в домашніх умовах це цілком здійсненне завдання.

Як зробити інкубатор?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!