Як зробити кар’єру?

Як зробити кар'єру?

Як зробити кар’єру це питання хвилює не тільки вчорашніх випускників, але й відбулися професіоналів (багато людей, роками працюють на одному і тому ж місці і не можуть просунутися по службі). Перспектива кар’єрного росту для багатьох навіть важливіше, ніж пристойна заробітна плата (але як правило, одне випливає з іншого). Якщо ви мрієте або тільки замислюєтеся про побудову кар’єри і розраховуєте в майбутньому отримувати хорошу зарплату, тоді вам треба задуматися над тим, якими якостями потрібно володіти і що робити, для швидкого просування по службі. Кар’єрний ріст.

Як зробити кар’єру? 1. Головна умова успішного кар’єрного росту, як би банально це не звучало, любов до своєї роботи.

Давно доведено, що успіх кар’єрного зростання безпосередньо залежить від задоволеності людина своєю роботою, від того чим він займається. Так що важливо спочатку, а тільки потім думати про побудову кар’єри. У нелюба справі зробити кар’єру практично неможливо.

2. залежить не тільки від щирого бажання робити свою роботу, а й від щирого бажання домогтися кар’єрного росту на цьому підприємстві. Позитивний настрій, впевненість у своїх силах (Читайте), впевненість у тому, що ви заслуговуєте і обов’язково його досягнете дасть позитивний результат. Тобто, ви повинні просто не мислити (сплю і бачу) себе без цієї посади, до якої будете прагнути. 3. Постійне професійне зростання одна з умов кар’єрного зростання на підприємстві.

Важливо постійне вдосконалення, самостійний пошук і отримання нових знань. Не сподівайтеся виключно тільки на знання, які ви можете отримати в компанії, на яку працюєте, відстежуйте і впроваджуйте позитивний досвід інших компаній, аналізуйте негативний. Аналіз діяльності конкурентів (умінь, навичок та здібностей) також сприяє професійному зростанню.

У вас має бути щире бажання поліпшити якість своєї роботи, це позитивно позначиться на вашому кар’єрному зростанні. 4. Для того щоб вчасно справлятися зі своїми обов’язками і ще мати час на самоосвіту і треба вміти максимально оптимізувати робочий час.

Саме самоорганізація дозволить вам навчатися більш ефективно і цілеспрямовано планувати свою діяльність. 5. Досить часто для того, щоб отримати підвищення, треба виділитися своїми успіхами, показати результат, зробити так, що б ваші заслуги були помічені і оцінені. Для цього ж треба докласти чимало зусиль. Ну а хто сказав, що кар’єрний ріст це просто і легко?

Кар’єрне зростання малоймовірний, якщо ви не знаєте, як подати себе, не вмієте підкреслити свої достоїнства і звернути увагу на результати своєї діяльності (не завжди вони бувають помічені, керівники часто звертають увагу лише тільки на проблемні ділянки). Подобається вам це чи ні, але кар’єрне зростання на підприємстві часто наслідок самореклами. Розхвалюють свої досягнення і результати, отримують самі ласі завдання і підвищення по службі частіше, ніж ті, хто скромно мовчить і нехтує.

6. Кар’єрного росту можна досягти тільки за умови, що ви вмієте ладити з людьми. Звичайно професіоналізм, енергійність високо цінуються, але якщо ви вносите сумбур в роботу колективу, постійно перебуваєте в стані конфлікту, у справі і без, критикуєте своїх колег, ведете себе зарозуміло це говорить про вас як про людину незлагідний, що не вміють йти на компроміси і знаходити спільну мову з людьми. У цьому випадку перспективою кар’єрного зростання навіть і не пахне керівництво, незважаючи на ваші очевидні заслуги, буде відноситься до вас з настороженістю. Це аж ніяк не означає, що треба наполегливо з усіма дружити, просто, раз у вас спільні цілі, і ви робите спільну справу, то логічним буде працювати з усіма, а не проти всіх. При цьому так само важливо не скотитися в панібратство і запобігливість.

7. Навіть самі процвітаючі і удачливі люди в світі не застраховані від критики на свою адресу. Що вже говорити про простих смертних!

Тому якщо ви спрямовані наверх, хочете удосконалюватися і рости, вам треба навчитися приймати критику і навчитися цінувати зауваження. Головне тут вміти відрізняти конструктивну критику від необ’єктивних нападок.

Критика з боку кваліфікованого, професійного людини може вам бути корисна, до неї треба прислухатися, тим більше, якщо вона зачіпає виключно робочий процес. А ось злостиві нападки, які часто є проявом заздрості, не варто приймати близько до серця.

Що ще треба знати людині, мрією про кар’єрне зростання: Часто в процесі побудови кар’єри люди постають перед вибором: піти в іншу компанію, де пропонують посаду вище, або ж залишитися в колективі, до якого звик, в якому себе комфортно відчуваєш і чекати, коли в рідній компанії відкриється відповідна вакансія і тобі, нарешті, запропонують підвищення. На жаль, але однозначної відповіді на це питання немає. Досить складно вловити момент, коли переростає рамки своєї посади, і коли тебе підвищать.

Можна точно сказати в середніх і маленьких компаніях перспектива кар’єрного зростання не велика, фахівці тут виростають набагато швидше, ніж з’являються вакантні посади. А ось у великих компаній є суттєва перевага співробітнику, мислячому над тим як зробити кар’єру і націленому на просування по службі завжди готові щось запропонувати. У типових зарубіжних фільмах хлопчина, який починав працювати рознощиком газет, через пару років стає керівником видавничого концерну. А працездатна і старанна покоївка з фешенебельного готелю, рік за роком, піднімаючись вгору по кар’єрних сходах, в підсумку доростає до крісла директора цієї самої готелю, де колись прибирала номери. Насправді в житті набагато складніше, ніж це виглядає в кіно.

Але все-таки кар’єрного росту може домогтися кожен, було б бажання.

Як зробити кар’єру?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!