Як зробити колону?

Як зробити колону?

Колона з гіпсокартону дуже часто використовується в дизайні квартир як гарний елемент, який підкреслює оригінальність приміщення. Усередині колони можуть бути встановлені полички, джерела освітлення, електричні кабелю та вентиляція.

Здавна колони в першу чергу мали опорні функції вони були опорою для балконів, і перекриттів і робилися з ретельно підігнаних обтесаних каменів. Зараз опорні колони, як правило, робляться з бетону. Вони мають не дуже гарний зовнішній вигляд і погано гармонують з інтер’єром. Що б бетонну колону облагородити її обклеюють або обшивають це самий рівний і швидкий спосіб оздоблювальних робіт. Але існують ще й колони, створені спеціально для додання краси інтер’єру і для зорового розмежування зон.

Усередині цієї фальшколонни можна встановити елементи освітлення, водопровідні та каналізаційні труби, вентиляційну систему і т. д. Потрібно відзначити, що при установці водопровідних і каналізаційних труб фальшколонна з гіпсокартону повинна бути максимально заповнена звукоізоляцією, так як звук від проходить води буде сильно чути. Мінеральний утеплювач підійде для цього найкраще. Не потрібно обробляти пінопластом, він погано затримує звук.

Для збільшення звукоізоляції і міцності колона з гіпсокартону може бути обшита двома шарами гіпсокартону. Причому перший шар прикручується рідко (кожні 50см) саморізами, а другий 10-20см. Відстань між другого шару залежатиме від ширини фальшколонни. Установка каркаса Профілю граней колони виставляють за допомогою рівня в одній площині. Для цього спершу на стелі креслять периметр і рівнем переносять його на.

Ці периметри закріплюють профілем для гіпсокартону за допомогою саморізів або дюбелів залежно від матеріалу стелі та підлоги. На кутах каркас можна підсилити, це додасть колоні додаткову міцність. Для цього профілю по кутах скручуються попередньо один з одним так, щоб вийшов прямий кут з двох профілів.

Профілю з’єднуються на рівній поверхні в бічні грані за допомогою саморізів і потім встановлюють в периметр. Каркас колони кріпиться по діагоналі між собою кожні 30-50см, що надає їй додаткову міцність, але це можна не робити. Вертикальні профілю обов’язково потрібно кріпити між собою горизонтальними перемичками через 30-50 см залежно від ширини фальшколонни.

Обшивка бетонної колони Каркас встановлюється відносно колони точно так само як і при встановленні фальшколонни. Єдина відмінність у тому, що каркас можна зафіксувати скобами до бетону, а так технологія обшивки однакова. Що б заощадити простір і збільшити міцність колони, її можна обклеїти гіпсокартоном. Установка колони в приміщеннях з великою вологістю (ванна) так само можлива, але для цього потрібно використовувати спеціальний вологостійкий гіпс.

Після обшивки гіпсокартону його облицьовують кахельною плиткою або фарбують водостійкою фарбою.

Як зробити колону?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!