Як зробити вентилятор?

Як зробити вентилятор?

Сучасні квартири і приватні будинки мають санвузли, розташовані в приміщенні. Це створює певні проблеми із забезпеченням вентиляції цих приміщень.

Багато хто не знає, як зробити витяжку в туалеті з метою відведення повітря назовні приміщення. Пасивна витяжна вентиляція присутній у кожному санвузлі, забезпечуючи відведення повітря через систему вентиляційних каналів. Проте з часом канали засмічуються всіляким сміттям, павутинням, які перешкоджають вільному відведенню повітря з приміщення.

Тому найбільш оптимальним варіантом у цьому випадку є установка примусової системи витяжки, яка забезпечуватиме циркуляцію повітря по каналах. З цією метою санвузли обладнають витяжними вентиляторами, які розташовують на місці вентиляційних решіток. При цьому решітка видаляється з вентиляційного отвору, а на її місце встановлюється спеціальний вентилятор, що працює від мережі 220 Вольт. Купити такий вентилятор сьогодні можна в будь-якій точці, що реалізує побутові прилади.

Витяжні вентилятори комплектуються красивою декоративною кришкою, яка легко замикається на корпусі вентилятора. Розрізняються такі вентилятори за своєю потужністю, а також за габаритами.

Знаючи розміри вентиляційного отвору, можна підібрати потрібний розмір вентилятора. Для туалету невеликих розмірів підійде вентилятор середньої потужності. Кріплення вентилятора в отворі може здійснюватися двома способами. Це можна зробити за допомогою дюбелів, якими кришка вентилятора прибивається до стіни туалету.

А можна застосувати метод розпирання двох пластин, що знаходяться на корпусі вентилятора, між стінками отвору. При цьому, втопивши вентилятор в ніші, звичайною викруткою закручують регулювальні гвинти доти, поки корпус вентилятора не буде щільно затиснутий між стінками. Другий спосіб є найбільш простим, що дозволяє зняти вентилятор зі свого місця в будь-який момент, всього лише послабивши гвинти. Зазвичай вентилятор підключають до загального вимикача туалету.

При цьому він включається і вимикається разом зі світлом. А як зробити витяжку в туалеті автономної, що не залежить від загального вимикача?

Для цього потрібно поставити подвійний вимикач на місце одинарного і провести додаткову лінію для підключення вентилятора. Тепер можна включати вентилятор тоді, коли це необхідно, за своїм бажанням.

Також можна підключити його до мережі через розетку, а включати додатковим перемикачем на шнурку. Дорожчі моделі вентиляторів можуть бути обладнані таймерами, які самі відключають вентилятори через кілька хвилин після виходу людини з туалету.

За цей час забезпечується заміна всього об’єму повітря, що знаходиться в туалеті. Можна також згадати про те, як зробити витяжку в туалеті непомітною.

Для цього мережевий провід вентилятора ведеться вгору, а потім ховається на підвісній стелі або в коробі, що закриває каналізаційні труби. У цілому ж подібна витяжка є досить економічною, так як працює тільки під час включення.

Як зробити вентилятор?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!