Як зробити вікі-розмітку?

Як зробити вікі-розмітку?

Самим ефективним і зручним способом оформлення групи в контакті є використання wiki-розмітки. Дана розмітка схожа за принципом дії з html кодом, але є більш простою і зрозумілою. Своєю назвою вона зобов’язана Вікіпедії, завдяки якій багато користувачів і встигли познайомитися з основними особливостями wiki-розмітки. Wiki-розмітка дозволяє легко і швидко оформити зовнішній вигляд групи, створюючи графічні таблиці і спойлери, форматуючи текст і працюючи з зображеннями, посиланнями і якорями.

Вам більше не доведеться цілодобово вивчати книги по html, адже вивчення wiki-розмітки досить приділити не більше години свого часу. Існує кілька способів, як зробити меню для групи в контакті за допомогою wiki-розмітки, і те, який з цих способів виберіть Ви залежить від спрямованості і цілі групи.

Якщо це соціально спрямована група, то найкраще підійде текстове меню, т. к. воно виглядає куди більш серйозно, ніж графічне. Використовувати зображення в своєму меню найкраще для груп розважального або комерційного характеру.

Вставити картинку або фотографію в контакті за допомогою wiki-розмітки можна тільки в тому випадку, якщо це зображення є в альбомах на сайті. Отже, для вставки картинки заходимо в альбом, копіюємо адресу фотографії, наприклад Photo11111_11111, і обрамляемо його подвійними квадратними скобочки таким чином: Якщо Вам потрібно прикріпити текст або посилання до зображення, а також трохи змінити його зовнішній вигляд, то розмітка буде виглядати таким чином: 11111_11111 options text / link, де на місці options може перебувати одне з таких значень: plain посилання на фотографію оформляється у вигляді тексту, без картинки;

NNNpx або NNNxYYYpx вказує розмір фотографії в пікселях (тільки ширину або ширину на висоту відповідно). Не важливо, графічне або текстове меню Ви хочете створити для своєї групи в контакті, без використання таблиць Вам навряд чи вдасться обійтися.

Таблиці в wiki-розмітці створюються за допомогою певного набору символів, кожен з яких відповідає за певну частину таблиці: {знак початку таблиці, є обов’язковим атрибутом будь-якої таблиці; + знак розташування назви таблиці по центру, ставиться відразу після знаку початку таблиці і не є обов’язковим атрибутом; — знак початку нового рядка, в т. ч. і рядки осередків; знак, що відповідає за прозорість осередку;! знак, що відповідає за темний колір комірки; якщо відсутня обов’язково застосування попереднього знака;} знак кінця таблиці, необов’язковий атрибут, використовується для запобігання виникнення помилок. Заповнюючи таблицю, дані кожного осередку слід поміщати після знака, а розділяючи осередку, необхідно просто продублювати типи рядка таким чином: або!!. Наведемо приклад оформлення меню групи за допомогою wiki-розмітки. center Photo708176_168310200 nolink; noborder; 90x80px / center!! Як ми бачимо в прикладі, зображення наділені такими опціями, какnolink і noborder, які прибирають посилання і рамку картинки.

Також були змінені розміри зображень. Другий рядок комірок таблиці створювалася з атрибутом! , Тому й має темний колір заливки. При переході на новий рядок всередині третин осередку був використаний тег br /, а для центрування тексту в осередках тег center. Як зробити графічне меню в групі?

Напевно ви бачили красиві графічні меню і кнопки в групах і хотіли б зробити таке меню у себе? Ось алгоритм дій. 1. Нарізаємо картинку в фотошопі і тиснемо «Зберегти для веб 2. Завантажуємо картинки через Стандартний завантажувач т. к. флеш-завантажувач може погіршити якість 3. Збираємо меню тегом nopadding

4. Прописуємо посилання Photo-177777777_18888888 noborder; 370px; nopadding http://vk.

com Photo-177777777_18888888 noborder; 370px; nopadding FAQ Большінствоособенностей wiki-разметкіпознаются тільки досвідченим шляхом і недоступні для початківців wiki-програмістів. Але для того, щоб уникнути помилок при оформленні груп, таки бажано заздалегідь ознайомитися з деякими з них. Слід бути обережними, змінюючи розмір зображення якщо він буде менше 131 пікселя, якість картинки значно погіршиться;

Вказуючи ширину зображення, його висота зміниться автоматично відповідно до пропорціями; Один рядок розмітки може містити в собі не більше 8 елементів списку. Для простоти розуміння wiki-розмітки творці додатків в контакті подарували користувачам кілька своїх творінь.

Одні з них є своєрідними тренінгами та уроками по wiki-розмітці, інші ж повністю звільняють користувача від необхідності вивчати розмітку, здійснюючи її редагування звичним візуальним редактором. Інтерактивний FAQ (beta) Додаток, який дає можливість користувачам перевірити свої здібності та знання wiki-розмітки.

Принцип додатки досить простий: Вам дається вже оформлене меню, до якого необхідно відновити код розмітки, після чого порівняти свою версію з правильною. Вікі редактор Додаток-редактор, який допоможе Вам оформити групу без будь-яких знань wiki-розмітки: Вам достатньо просто клікати мишкою у візуальному редакторі, а все інше програма зробить за Вас!

Дізнатися більше про wiki-розмітку і пройтінаглядние відео-урокіпо оформлення груп в контакті можна, скориставшись путівником по відео-уроків від офіційної группиWiki-розмітка контакті за посиланням http://vkontakte. ру/app1755280.

Як зробити вікі-розмітку?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!