Як зробити вітрогенератор?

Як зробити вітрогенератор?

Як зробити вітрогенератор. Дешево і сердито. Сергій Васильович, вклавши у справу всього 300 доларів, качає електрику з вітру.

Всю конструкцію, включаючи поетапну заливку фундаменту, Сергій Васильович зібрав власноруч. и познайомилися із Сергієм Васильовичем, коли його вітроелектростанція була тільки в проекті. Лінія електропередач поруч, говорить Сергій Васильович, але вільної потужності немає. Запропонували ставити свій трансформатор за ціною легкового автомобіля. «Нема чого витрачати такі гроші», резонно вирішив господар. Задачу для себе Сергій Васильович поставив так: отримувати достатню кількість енергії в будинку площею 80 квадратних метрів взимку і влітку.

Спочатку господар придбав сонячну батарею загальною потужністю 120Вт. Через імпульсну схему вона заряджає кислотну акумуляторну батарею на 200 Ампер-годин.

Влітку цього вистачає, проте взимку однієї лише сонячної енергії недостатньо. На господарстві є бензиновий генератор потужністю 2 кіловати.

Але він призначений для особливих випадків: роботи болгаркою, дрилем або аварійної підзарядки акумуляторної батареї. Взимку використовувати бензин невигідно. Вирішенню зробити вітрогенератор альтернативи не було. Ділянка Сергія Васильовича розташований в Києво-Святошинському районі. Тут, середньорічна швидкість вітру менше 4, 5 метрів в секунду.

Чи достатньо такого слабкого вітру для того, щоб покрити потреби господарства винахідника? Інженер за освітою і фахом, Сергій Васильович підійшов до процесу побудови вітряка з особливою ретельністю.

Спочатку зробив зменшений макет, на якому тестував силу вітру, що діє на лопаті. Зупинився на. Її основна перевага вітрогенератор буде давати струм вже при швидкості вітру від 1-2 метрів в секунду. Крім того, вертикальний вітрогенератор значно менш малошумний, ніж вітряк, побудований за горизонтальною схемою. Фундамент побудував зі значним запасом, говорить Сергій Васильович, для облаштування опор цілком достатньо 2-4 мішків цементу, 10 відер піску і 30 відер щебеню.

Кожен куб фундаменту, в який поміщається опора, вийде розміром майже з кухонну плиту. Цього більш ніж достатньо. Крутний момент лопатей вітряка передає на редуктор шестерня від болгарки: Звичайно, копати фундамент потрібно на глибину, більшу, ніж глибина промерзання для вашого регіону (в Україні це 80 сантиметрів округлено метр). У цементний розчин замуровані куточки-сороковка. Винахідник радить спочатку зібрати основу конструкції прямокутник на болтах а потім вже заливати опори бетоном.

Так вдасться уникнути перекосів. Отже, підстава вітрогенератора металева конструкція з куточка-сороковки, скріплена болтами, висотою 5 метрів. Лопаті вітрогенератора займають у ній 2 метри висоти. Через місяць на цьому надійному підставі винахідник встановив саморобні лопаті вітряка і підключений до них через планетарний редуктор від старої болгарки генератор потужністю 370 Ватт.

Редуктор з генератором в зборі: Верхнє кріплення лопатей: Датчик вітру з донишек певних бляшанок (згодом Сергій Васильович удосконалив його, додавши ще пару лопат): На даному етапі вартість усіх матеріалів конструкції склала: Цемент 4 мішки по 50 грн 200 грн (). Пісок, щебінь безкоштовно. Редуктор безкоштовно, запчастина від старої болгарки.

Генератор близько 250 грн (), це звичайний б / у електродвигун у всепогодному виконанні потужністю 370 ват. Металевий куточок 50 м. х 20 грн / м близько 1000 грн (5). Болти з шайбами і гайками 200 грн (). Дошки (50-ка), 0, 5 м. куб (ідуть на настил і на створення козирка) 200 грн (). Бляха (4 аркуші) 400 грн ().

Електрокабель 50 грн (). Фарба 30 грн ().

Разом: 2300 грн (приблизно 0). Тривалість робіт для однієї людини: створення конструкції опори (порізка куточків, свердління отворів під болти) 2 дні; фарбування 0, 5 дня; заливка чотирьох блоків фундаменту 0, 5 дня; створення лопатей вітрогенератора (каркас, порізка оцинкованої бляхи, зміцнення дисків і редуктора ) 4 дня; створення дерев’яного настилу на висоті 3 метра 0, 5 дня; Разом: 9-10 днів.

Ось що стало виходити: Однак, вітряк і генератор далеко не повний комплект пристрою для перетворення в електрику енергії вітру.

Як ефективно знімати з вітрогенератора потужність? Відповідь на це питання читайте в продовженні НамТепло. Про цікаву конструкцію саморобного вітрогенератора, створеного британськими ентузіастами, можна дізнатися в.

Як зробити вітрогенератор?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!